„Bracia i siostry” oraz „Prawa dziecka” z serii „Akceptuję, co czuję” od Wydawnictwa HarperKids

„Bracia i siostry”

Relacje między rodzeństwem bywają różne. Czasem jest dobrze, ale zdarza się, że powstają niesnaski. Moi chłopcy też potrafią się między sobą pokłócić, dochodzi nawet między nimi do rękoczynów. Warto więc wspierać się mądrymi pozycjami. Warto by łączące je więzi były silne, trwałe i stabilne.

Książka, o której piszę zawiera zestaw ćwiczeń w tym pomagających. Potrzebne będą podstawowe przybory, takie jak: nożyczki, gumki do ścierania, klej, masa samoprzylepna, taśma klejąca oraz kredki i pisaki. Na końcu książki znajdują się naklejki.

Książka utrzymana jest w jednym kolorze przewodnim – niebieskim.

Książka jest bardzo przemyślana, zadania ciekawe, których rozwiązanie, zwraca uwagę dzieci na to, jak istotne są właściwe relacje z rodzeństwem. Lektura pozwala miło i pożyteczne spędzić czas, zwrócić uwagę na to, co ważne. Nad rozwiązaniem książki można miło spędzić wolny czas i jednocześnie dzięki. Dzieciom jak najbardziej mogą pomagać dorośli.

„Prawa dziecka”

Książka ma większą objętość, niż poprzednia publikacja. Jak wskazuje tytuł porusza tematy związane z prawami dziecka. Książka jest bogato ilustrowana. Tu dominującym kolorem jest pomarańczowy.

Mowa jest o stworzeniu bezpiecznego dzieciństwa, o takich wartościach jak: wolność, zaufanie i szacunek, ochrona życia i zdrowia.

Również i tu wskazane są potrzebne przybory, przybliżono postać Janusza Korczaka wraz z jego „dziewięcioma zasadami” opisujących prawo dziecka do szacunku.

Ciekawe i proste zadania, przybliżą i pomogą zapamiętać ważne kwestie dotyczące praw dziecka.

Polecamy obie książki, są bardzo wartościowe  i warto, aby znalazły się w każdym domu.

Comments

  1. Kamila z Z naciskiem na szczęscie

    Muszę przyznać, że obie propozycję bardzo mnie zaciekawiły na tyle, że właśnie zamówiłam własne egzemplarze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *