„Kózka zwana Wierzbą” – Dębowa Farma, tom 6, Wydawnictwo Wilga

Wydawnictwo Wilga wydało genialną serię książek dla dzieci „Dębowa farma„, autorstwa Helen Peters, której bohaterami są zwierzęta. W naszym posiadaniu jest tom 6 „Kózka zwana Wierzbą”.

„Kózka zwana Wierzbą” to bardzo ciepła historia opowiadająca o zwierzętach i ludziach, którzy je kochają i szanują.

Jasmine to sympatyczna dziewczynka, która wraz z rodzicami i młodszym bratem, Manu, mieszka na farmie. Na corocznym jarmarku dziewczynka wraz z przyjacielem, kupują od pewnego farmera malutką kózkę. Dzieci zlitowały się nad zwierzątkiem, bo gdyby nie zostało kupione, spotkałby je smutny los. W tajemnicy przed rodzicami kózka jest ukrywana, choć nie jest to łatwe bo często ucieka i potrafi nieźle napsocić. Jasmine ma już sporo zwierzątek i rodzice nie chcą się zgodzić na kolejne.

Pewnego dnia kózka ponownie ucieka. Tym razem przychodzi za dziećmi do szkoły. Co powiedzą rodzice dzieci, gdy dowiedzą się, że ukrywały Wierzbę? Czy zwierzątko pozostanie w ich rodzinie?

„Kózka zwana Wierzbą” to opowieść o miłości, przyjaźni i empatii istniejących między człowiekiem, a zwierzęciem. Kolorowa okładka i czarno – białe rysunki wewnątrz książki nadają klimatu.

Tekst jest lekki i przystępny, niosący przekaz o wartościach, szacunku do żywych stworzeń, odpowiedzialności za nie.

Jak wszyscy wiedzą, a jak nie wiedzą, to się właśnie dowiadują, jestem miłośniczką zwierząt i dla mnie tak książka jest wspaniała.

Comments

  1. Marlena H.

    Mamy tę książeczkę. Bardzo madrs i wartościową publikacja. Żałuję, że nie znam poprzednich tomów, ale wszystko jest do nadrobienia. 😊

  2. LadyLemon

    Fajna książeczka. Dziś trzeba szukać właśnie takich – wartościowych, które niosą ze sobą dobry przekaz. Już niedługo Święta, tego typu książeczki warto dorzucić do paczek. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *