Sówka Mądra Główka – Puzzle Super Buźki

Firma Aleksander przygotowało całą serię specjalnie dopasowanych do wieku dzieci gier. Dziś z tej serii pragnę przedstawić Wam „Puzzle – Super buźki„. Bardzo estetyczne i przyjemne dla oka opakowanie, uzupełnione w sznureczek ułatwiającym przenoszenie go. W środku znajdziemy 12 tablic, z czego każda jest „rozbieralna”, co tworzy zestaw 24 elementowy.

Czym odznaczają się te puzzle? Ano rozwijają spostrzegawczość, koordynację ruchową, uczą rozpoznawania kolorów, kojarzenia, rozpoznawania kolorów.

Układanie jest bardzo proste i wręcz intuicyjne. Nie musiałam tłumaczyć dzieciom o co tutaj chodzi, same wiedziały, że wypchnięty ze środka puzzla element ma swoją parę i trzeba oba zestawić z sobą.

Moje dzieci poszły o krok dalej, dopasowywały z sobą różne elementy, teoretycznie nie pasujące do siebie. A ile było przy tym śmiechu i zabawy! Tworzyły własne postaci, nazywały je po swojemu, wymyślając nowe nazwy, rozwijały przez to wyobraźnie i umiejętności twórczego myślenia. To świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu.

Polecam dzieciom młodszych, zarówno do samodzielne zabawy, jak i wspólnej z rodzicami.

Czas spędzony z grami od Aleksander, nigdy nie będzie stracony!

Comments

  1. Marlena H.

    Lubimy gry od Alexander Toys i mamy ich sporo. Tej nie znam, ale myślę, że mojemu najmłodszemu synkowi mogłaby się spodobać. ☺️

    1. Post
      Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *