Więcej przygód w Dolinie Muminków

Uwielbiam wracać do czasów dzieciństwa. Bajki, książki, zabawki, które kojarzą mi się z czasami, gdy byłam mała, darze ogromnym sentymentem. Cieszę się zatem, gdy moi synowie interesują się bohaterami z tamtych czasów. Mogę wówczas sama poczuć się jak dziecko.

Jak zwykle dzisiaj będzie o książce, bo te bardzo lubię. Moi chłopcy również darzą je gorącym uczuciem. Zawsze chciałam mieć dużą biblioteczkę, pełną wspaniałych historii i opowieści. Tak też się stało, mam już dwa, pokaźne regały takiego dobra, a tam większość, to opowieści dla dzieci.

Muminki kojarzą mi się ze szczęśliwym okresem – czasami dzieciństwa. Mam z nimi bardzo przyjemne wspomnienia, takie ciepło robi mi się na sercu, na samo ich wspomnienie. Mamy już kilka pozycji opowiadających o losach tych miłych stworzeń, a teraz trafiła nowa pozycja do naszej biblioteczki.

 

Wydanie piękne, w twardej oprawie, oprawione w bardzo przyjemną szatę graficzną, taką klimatyczną. Napisy i niektóre akcenty ozdobne, mają złote zdobienia. Opowieści są zwarte, inspirowane opowiadaniami Tove Jansson.

W książce znajduje się 9 opowiadań, każde kolorowo ilustrowane. Są one bardzo wciągające i przyjemne podczas czytania, rozwijające wyobraźnię i pobudzające ją do działania.

Poszczególne historie można czytać wieczorem, przed snem. W rodzinie Muminków pojawia się nowa gosposia, wywołująca chaos w ich domu, pojawia się duch niewidzialnej dziewczynki.

Comments

  1. Daria

    Uwielbiam tą bajkę! Moje dziecko z resztą też. Zawsze mu czytam przed pójściem spać, ponieważ bez tego nie jest w stanie zasnąć. Oprócz tego dodaję kilka kropel olejku zapachowego do dyfuzora i dzięki temu o wiele łatwiej mu odejść w krainę snów. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *