„Jak odnaleźć czarownicę w tydzień”, Kaye Umansky

Eliza Kiszonka to dziewczynka, która ma magiczne zdolności. Nie opowiada jednak o tym fakcie wszystkim, utrzymuje to raczej w tajemnicy. Mieszka wraz z rodziną w niewielkim miasteczku, zwanym Mostem Małym. Dziewczynka pomaga swojemu tacie prowadzić sklep o nazwie Emporium Kiszonków. Jej najlepsi przyjaciele z Boru Kruczypazór to: listonosza Janka (który posiada zaczarowany koszyk, zwany Błażejem) i Sylfinę Zielonopończą (Agatę Łopatę, która zawsze ubiera się jak leśna wróżka).

Tym razem zawitała zima, śnieg sypie, na domiar złego ze swojej wieży zniknęła Magenta Nagła. Nikt nie wie, co się z nią stało i gdzie przebywa, a wieża nie może pozostać sama. Pojawia się tajemniczy nieznajomy, który chce ją przejąć, a jego zamiary nie są dobre.

Eliza wraz z przyjaciółmi postanowią odnaleźć Karmazynową Czarownicę. Czy się to uda?

To książka pełna humoru, dla każdego. Ciekawa akcja, czarno – białe ilustracje. Wszystko jest świetnie napisane. To historia o determinacji i sile przyjaźni.

Polecam!

Tutaj kupisz

Comments

 1. Zuzka

  Bardzo podobają mi się ilustracje, z pewnością można powiedzieć, że przyciągają oko. Nie znam tej książki, ale chętnie przyjrzę się jej bliżej.

 2. Natalia

  W książeczkach zawsze moją uwagę zwracały kolorowe obrazki. Tutaj natomiast ilustracje są czarno-białe i śmiem sądzisz, że takowe jeszcze bardziej mi się podobają! <3
  Pozdrawiam serdecznie!

 3. Patrycja

  Ksiazka dość ciekawa, bardzo zaintrygowały mnie na pierwszy rzut oka ilustracje, które są na prawdę cudowne i nietypowe. Bardzo ładna książka i ciekawa!

 4. Wędrówki po kuchni

  Książka wydaje się dośc ciekawa. Przyznam jednak, że jakoś czarno -białe ilustracje już nie są tak ciekawe i nie przyciągają

 5. Kasia Hartung-Łebek

  A ja Wam powiem, że ta książka podoba się również chłopców. Mój syn jest najlepszym przykładem 🙂

 6. kaprysek

  Tytuł zachęca 😉 co prawda nie jest to propozycja dla mnie ale na pewno sporo dzieci będzie zadowolonych 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *