„Bliźnięta” (Wydawnictwo Adamada)

Gdy tylko zobaczyłam okładkę tej książki wiedziałam, że musze ją mieć, że muszą ją mieć moi synowie, bo to o nich. Chodzi o Bliźnięta. Jak obserwujecie mój blog wiecie, że mam dwóch synów, obecnie w wieku lat sześciu. Są to bliźnięta dwujajowe, czyli nie wyglądają identycznie, a wręcz są od siebie różni i to nie tylko ze względu na wygląd, ale i charakter. Każdy jest indywidualnością i jest niepowtarzalny.

Ale wróćmy do książki, której bohaterami są chłopak i dziewczyna. Ola i Witek. Każde z nich ma rodzeństwo bliźniacze. Ola ma siostrę bliźniaczkę Elę, a Witek brata bliźniaka Antka. Już na początku przedstawiają wady i zalety takiego stanu rzeczy. Mogą się wymieniać między sobą, ale też są myleni. W przypadku moich chłopców tego problemu akurat nie ma.

Książka odpowie, jak to się dzieje, że czasem zamiast jednego dziecka rodzi się dwoje. Dlaczego czasem bliźnięta są identyczne, a innym razem różnią się między sobą. Czytając kolejne strony czytelnik może lepiej zrozumieć świat bliźniąt, poznać ich radości i smutki.

Dla moich synów ta książka jest pomocna w poznaniu siebie  i swojego brata, zrozumieniu dlaczego tak jest, pozwoli im spojrzeć na świat.

Ostatnie rozdziały zostały poświęcone słynnym bliźniętom, odgrywającym ważną rolę w historii, znanych z ekranów, sceny.

Ta książka jest dla wszystkich, nie tylko dla bliźniąt, ale dla każdego, kto jest ciekaw, jak to jest mieć bliźniaka. Autorami książki są Paweł i Piotr Sitkiewiczowie, również bliźniacy, znając więc temat od podszewki, co sprawia, że książkę czyta się świetnie.

Polecamy!

Tu kupisz

Comments

  1. Bogusia

    Bardzo fajna lektura. Wprawdzie nie mam dzieci bliźniaków, ani w rodzinie nie mam bliźniaków, ale zdaję sobie sprawę jak różne potrafią mieć osobowości.

  2. Zołza z kitką

    I ja pochodzę z „bliźniaczego miotu” 😉 Tyle, że my jesteśmy dwujajowi – mam brata, starszego o minutę 😉

  3. Szlak za Szlakiem

    Przyznam, że grafika jest bardzo ciekawa i zapadająca w pamięci. Książka też wydaje się być atrakcyjna. Fajnie, że autor tak interesująco opisuje temat. Idealna propozycja dla młodych miłośników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *