Czarny Maciek i wenecki starodruk

Książki dla dzieci i młodzieży goszczą u mnie w domu w pokaźnych ilościach. Niektóre są już odpowiednie dla moich pociech, inne czekają na to, aż będą starsi, ale to nie szkodzi, ja je czytam z ogromną przyjemnością. Szczególnie uwielbiam te, gdzie jest zagadka, śledztwo, tajemnica.

Bohaterami książki, o której dzisiaj mowa są: Maciek(Czarny) oraz Paweł (Kisiel), koledzy, uczęszczający do gimnazjum. To normlani nastolatkowie, chodzący do szkoły, których życie wygląda całkowicie normalnie, aż do pewnego dnia. Ich szkolna koleżanka – Kaśka, za pomocą szyfru sprowadza ich do tajnej bazy, tam zostają przekonani do stworzenia grupy detektywistycznej o nazwie „Herkules”. Szybko stają się prawdziwymi tropicielami, szukającymi przestępców w całej Polsce. Od tego momentu zaczyna się ich niesamowita przygoda, którą chciałby przeżyć każdy młody człowiek.

„Czarny Maciek” to na prawdę świetna książka, osadzona w polskich realiach, co sprawia, że dzieci łatwo mogą utożsamić się z bohaterami. Stanowi świetny pretekst do zabaw. Książkę czyta się z zapartym tchem, gdzie akcja rozwija się z każdą stroną. Fabuła i akcja są wartkie i naprawdę wciągające. Język dostosowany do młodzieżowego odbiorcy.

Polecamy!

https://wydawnictwo-tandem.pl/ksiazki/czarny-maciek-i-wenecki-starodruk/

Comments

 1. Marlena H.

  Mam podobnie. Jestem ogromną miłośniczką literatury dziecięcej. Chętnie sięgam po te książki. Mamy pokaźną biblioteczkę. Nie wszystkie książki są dostosowane wiekowo, jeszcze czekają na swój czas. Za to ja mam tak jak Ty, ogromną radość z ich czytania. Wątek dwketywistyczny bardzo lubię, dlatego tę propozycję chętnie bym przeczytała.

  1. Bookendorfina Izabela Pycio

   W tym roku bardzo mnie wzięło na literaturę dziecięcą, tyle świetnych pomysłów na fabułę w niej znajduję, właśnie znużenie powtarzalnością wersji dla dorosłych sprawiło, że powróciłam do ksiązek dla dzieci. 🙂

 2. Małgorzata Hert

  Bardzo zachęcająca recenzja. Myślę, że książka z pewnością przypadnie do gustu młodym czytelnikom

 3. Agnieszka

  Przyznam się, że mimo 30 lat odkrywam dopiero literaturę dziecięcą i młodzieżową, a nie mam jeszcze własnych dzieci. Zachwycają mnie te pozycje.

 4. Phil Dupuy

  Thanks , I’ve just been looking for information approximately this subject for a while and yours is the
  best I’ve came upon so far. However, what about the conclusion? Are you sure about the
  supply?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *