Alicja w krainie słów – recenzja gry

Królowa Kier, władczyni Krainy Czarów, zaprosiła cię na herbatkę w pałacowych ogrodach. Królowa lubuje się w ustanawianiu dziwacznych praw. Na przykład dzisiaj zabrania używania niektórych liter alfabetu! Każdy, kto wypowie słowo zawierające zakazane litery, będzie musiał jak niepyszny wracać do domuCzy wytrwasz do końca przyjęcia?

Prawdziwa bajka, ilustracje i słodki gadżet. Alicja w krainie słów jest grą słowną przeznaczoną dla 3 do 8 graczy. Wewnątrz opakowania znajdziemy sporo, różnych kart. Litery, punkty, tematy i postacie, żetony punktów, czasu i pana gąsienicy. Jest i śliczny gadżet – imbryk. To właśnie on wzbudził ogromne zainteresowanie moich synów, zaraz po otwarciu pudełka, trzeba go było od razu uruchomić. Imbryk służy do odmierzania czasu: dziesięciu i piętnastu sekund. Można również zmieniać natężenie muzyczki.

Wersja dla dzieci ma opcję prostszych tematów, można zrezygnować z zakazanych liter lub zmniejszyć ich liczbę do jednej. Wariant trudniejszy polega na skróceniu czasu, trudniejszego zestawu zakazanych liter. Ponadto, każdy z gracz ma do dyspozycji karty postaci, które wprowadzają specjalne zdolności.

Gra naszym zdaniem jest świetna. Przede wszystkim posiada nieocenione walory edukacyjne, jest emocjonująca, daje możliwość poznania nowych wyrazów, rozwija kreatywność, umiejętność kojarzenia. Do dyspozycji jest 60 kart tematów, a w rozgrywce pojawia się ich od 3 do 8.

Bardzo dobrze nam się grało, szczególnie w wersji podstawowej. Było miło i przyjemnie, wspaniała gra słowna i uwielbiany przez chłopaków grający imbryczek. To gra imprezowa, która doskonale sprawdzi się przy rodzinnym stole. Minimalne wymagania, proste zasady i dynamiczna rozgrywka

Alicja w krainie słów  to świetny pomysł na prezent. Nadchodzą Mikołajki, święta. Jeżeli nie wiecie, co kupić swoim dzieciom, to gorąco polecam.

Comments

  1. Ladylemon

    Powrót do dzieciństwa i najpiękniejszych bajek! Ten imbryczek jest niesamowity, z przyjemnością udawałabym, że nalewam zaparzoną w nim herbatkę… Wspaniała gra :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *