Głosownik – książka o nastolatkach, dla nastolatków

Czym jest ten „Głosownik” i dlaczego warto podsunąć tą książkę dziecku do przeczytania, no i oczywiście samemu też ją poznać?

Głównym bohaterem książki jest Staszek Juraszek – zwany Szajbkiem, 11-letni chłopiec, uczeń 5 klasy Szkoły Podstawowej.

Jak to bywa w obecnych czasach, jego życie kręci się wokół laptopa i smartfonu. Rodzice na co dzień pracują, a babcia opiekuje się jego rocznym bratem. Chłopiec wiedzie spokojne i pełne szalonych pomysłów życie, ale do czasu, kiedy rodzice tak się na niego denerwują, że dostaje szlaban. Zabierają mu laptopa. Szajbek jednak się nie poddaje i postanawia prowadzić głosownik, taki dziennik w formie głosowej nagrywany smartfonem. Zwykłe pisanie jest zbyt dziewczyńskie, nie dla chłopaków. Od tej pory nie rozstaje się z telefonem, nagrywa wszystko, a dzieje się niemało. Poznajemy również Plastusia, kolegę z lat przedszkolnych z gigantycznymi uszami, Rudego, starszego o rok kolegę, który chodzi do innej szkoły, czy Magdę Oksywie Kiri, która jako jedyna dziewczyna dołącza do paczki. Wszyscy spotykają się po szkole i mają swoje tajemne, zakazane pełne strachu miejsca.

Pewnego dnia, tuż po dyskotece w szkole, Staszek zdobywa uznanie wśród starszych kolegów. Staje się to dla niego niesamowicie ważne, przez co zapomina o swojej paczce. Zasmuca tym przyjaciół, mimo wszystko uważa, że robi dobrze i dzięki temu jest bohaterem.

Jak zakończy się ta historia? Czy przyjaciele wybaczą Staszkowi? Czy Staszek zrozumie czym jest prawdziwa przyjaźń? 

„Głosownik” świetnie ukazuje codzienne życie rodzinne związane z wychowywaniem nastolatka, wspaniale trafiając do tej grupy wiekowej. Książka jest humorystyczna, ukazująca o rolę przyjaźni. Czyta się ją bardzo szybko i z ogromną przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *