Krew z krwi Katarzyna Gacek recenzja

„Na samo wspomnienie tych wszystkich lat przeżytych w kłamstwie aż się wzdrygnęła. Dosyć tego. Tych upokorzeń i wstydu. Dosyć. Dlatego musiał zginąć”.

To moja kolejna książka Katarzyny Gacek. „Krew z krwi” to genialne cosy crime. Matylda Żukowska, Gaja Stawska i Klara Kamińska to postacie, których trudno nie lubić, choć różnią się miedzy sobą.

Matylda matka i macocha dwóch córek i pasierba, z którym nie do końca się dogaduje. Dziennikarka, nie zawsze dogadująca się ze wszystkimi w pracy. Gaja — dziewczyna po przejściach, które to męczą ją do dzisiaj. Prowadzi Agencję Detektywistyczną Czajka. Zawsze zwarta i gotowa do działania. Nie boi się trudnych zleceń. Klara najmłodsza z bohaterek. Pełna pomysłów na swoje życie. Zatrudniona u Gai. Jednak pojawi się propozycja, nie do końca moralna. Czy da się skusić?

To nie wszystkie postaci, które pojawią się w książce, a na pewno wykażą się one oryginalnością.

Spokój Agencji Czajka zostanie zakłócony i wszystko stanie na głowie, a wszystko za sprawą pewnej kobiety. A o co chodzi? Musicie się sami przekonać. Wątki kryminalne przeplatają się z wątkami obyczajowymi.

Czytając książkę będziemy się śmiać, czasem bać, a nawet płakać. Samo zakończenie jest zaskakujące. Akcja rozgrywa się płynnie, książka nas wciąga, trzeba ją przeczytać do końca. Intryga goni intrygę, zagadka, śmierć sprawiają, że jest to świetny, lekki kryminał.

Zachęcam Was do przeczytania.

 

Katarzyna Gacek

Mistrzyni cosy crime. Finalistka Nagrody Wielkiego Kalibru 2023. Psycholożka z ukończonym kursem detektywistycznym i doświadczeniem pracy w agencji. Autorka między innymi kryminałów Pies ogrodnika i Gra pozorów z cyklu Agencja Detektywistyczna Czajka. Jej powieść W jak Morderstwo została zekranizowana i można ją obejrzeć w serwisie Netflix. Poza powieściami kryminalnymi z powodzeniem pisze scenariusze filmowe. Mieszka w małym miasteczku pod Warszawą z córką, pięcioma kotami i psem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *