,,Pożegnaj się” Lisa Gardner

Czasy mamy trudne, wszędzie drożyzna, zimno i ponuro, dla urozmaicenia pada deszcz. Trzeba znaleźć ucieczkę od tej smutnej rzeczywistości. Ja zawsze lubiłam czytać. Wtedy przenoszę się w inny świat, inną rzeczywistość. Moimi ulubionymi gatunkami literackimi są kryminał, thriller, choć lubię też poczytać coś lekkiego, z elementami romansu.

Kryminał?

Kryminały Lisy Gardner zawsze są świetne dlatego sięgnęłam po nowość. Tym razem to pierwsze spotkanie z detektyw Kimberly Quinc. Akcja zaczyna się od informacji zniknięciu kilu prostytutek, których ciała jednak nie zostały odnalezione. Młode kobiety znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Tak więc młode kobiety znikają bez wieści, jednak nie ma dowodu na to, że coś złego się z nimi stało. Nowa detektyw coraz bardziej angażuje się w sprawę, pomimo sprzeciwu swojego męża. Rozpoczyna się przedziwna gra z sadystycznym morderca.

W książce natkniemy się na pornografię dziecięcą, fascynację pająkami i chory, obłąkany umysł mordercy. Wszystko to dzieje się bardzo dynamicznie i szybko, czujemy, że jesteśmy uczestnikami tej historii. Jak więc się dzieje, że chory umysłowo Pan Hamburger ciągle jest o krok do przodu?

 ,,Pożegnaj się” to naprawdę świetny kryminał. Przeczytajcie koniecznie!

 

Lisa Gardner: Amerykańska mistrzyni gatunku, podziwiana przez Harlana Cobena, Lee Childa i Tess Gerritsen, powraca z thrillerem kryminalnym, którego bohaterką jest agentka FBI Kimberly Quincy.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *