„Rześko. Najbardziej zmysłowy poradnik osiędbania” – recenzja

„Rześko. Najbardziej zmysłowy poradnik osiędbania”, autorstwa Niny Czarneckiej, to niezwykle przydatny poradnik, pozwalający odkryć samą siebie.

Macie ulubioną porę roku?

Ja najbardziej lubię lato, bo jest słonecznie, radośnie, no i oczywiście ciepło. Wtedy po prostu chce mi się żyć. Zima, to zdecydowanie nie moja pora roku, przede wszystkim dlatego, że jest zimno, wcześnie robi się ciemno. Książka, o której piszę jest szczególnie dla tych, którzy wiosnę i lato przeżywają ciężej.

Książka charakteryzuje się chronologią. Najpierw wstęp, później poszczególne miesiące od marca do sierpnia. Na końcu podsumowanie.

W książce znajdziemy informacje o Ajurweda, starożytnej sztuce leczenie, zkaładającą, że wszystko zostało stworzone z pięciu żywiołów łączących się parami w dosze (pitta, kapha, vata). Ja jestem vata, nie lubię zimna, tylko ciepło.

W książce znajdziemy przepisy do własnego przygotowania. Przeczytamy, że ważna jest żywność sezonowa oraz że w różnych porach roku obowiazują inne zasady żywieniowe.
Dowiemy się więc co jeść w danym sezonie, a czego unikać, oraz jak ważne jest życie w zgodzie i rytmie z przyrodą.

Taka inna, ciekawa i intrygująca lektura, typowo lifestylowa.

Koniecznie ją przeczytajcie!

 

Nina Czarnecka – autorka cieszącego się popularnością bloga Blimsien.com, na którym gromadzi treści związane z ajurwedą, urodą, psychologią i duchowością. Pasjonatka holistycznego podejścia do zdrowia. Inspiruje do zaopiekowania się sobą. Autorka książki Ciepło. Najprzytulniejszy poradnik osiędbania.

Autorką klimatycznych, zmysłowych fotografii, które znajdą Państwo w książce jest Maia Sobczak.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *