„Odkrywanie mindfulness” Katarzyny Kędzierskiej i Małgorzaty Jakubczak – recenzja

Słowo „mindfulness” stało się ostatnio modne. Używane przez wiele osób, często w sposób niewłaściwy i przez nich niezrozumiałe. „Odkrywanie mindfulness” Katarzyny Kędzierskiej i Małgorzaty Jakubczak wyjaśnia to pojęcie.

Odkryj mindfulness.

Forma graficzna bardzo przyjemna dla oka, twarda okładka. To nie jest zwykły poradnik, gdyż autorki podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem w temacie mindfulness. Małgorzata Jakubczak założyła Polski Instytut Mindfulness, a Katrzyna Kędzierska jest certyfikowaną nauczycielką medytacji oraz prowadzi bloga o minimalizmie i mindfulness (Simplicite.pl), mogą zatem powiedzieć sporo na ten temat.

Czym jest mindfulness

Czytając książkę odczuwamy pełen spokój, ona ma coś w sobie. Dowiadujemy się czym jest mindfulness oraz czym nie jest, gdyż bywa bardzo często źle rozumiany przez ludzi. To nie tylko relaks i medytacja, ale co ważniejsze, to poznanie siebie, uważność, czucie i skanowanie własnego ciała. Pozwala nam to przyjąć rzeczywistość taką, jaką jest. Odnosi się to zarówno do dobrych, jak i złych rzeczy.

Co zawdzięczamy mindfulness?

Mindfulness ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, pozwala nam poznać najważniejszą osobę w naszym życiu, czyli siebie.

Książka, która może odmienić życie każdego z nas. Warto się z nią zapoznać i zaprzyjaźnić. Jeżeli chcemy czuć się szczęśliwi, na swoim miejscu, poznać siebie, sięgnijmy po tą pozycje literacką.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *