Kuba Guzik i maszynista Łukasz w audiobooku

Od dziesięcioleci jestem fanką książek. Moje dzieci też już wkroczyły w świat literatury. Nawet samodzielnie zaczynają czytać. Jednak czasem lubię wrócić do wspomnień z mojego dzieciństwa, gdy to zawsze o godzinie 20:30 zasiadałam przy radiu i słuchałam słuchowiska dla dzieci. Dzisiaj nie trzeba już czekać, aż radio zacznie nadawać interesującą nas książkę, teraz mamy audiobooki i o takim chcę dzisiaj napisać.

 

,,Kuba Guzik i maszynista Łukasz” jest jedną z dwóch części, które zostały wydane w wersji papierowej. Kolejną była ,,Kuba Guzik i Dzika Trzynastka”.

Ta opowieść wręcz płynie, czytana przez Edytę Jungowską, która jest nierozstąpienia. Jej dykcja, barwa głosu wtapiają się wręcz w nasze uszy i prowadzą przez przygody naszego bohatera.

Łącznie to ponad ponad 10 godzin angażującego spektaklu, wciągającego nas w wir zdarzeń.

Kuba Guzik

Głównymi bohaterami audiobooka są tytułowi Kuba Guzik oraz maszynista Łukasz. To niesamowite osobowości, których losy splatają się ze sobą w niebanalny sposób. Trafiają do Trochanii – Łukasz był tam maszynistą, a Kuba… został przysłany w paczce. Kiedy chłopiec zaczął dorastać, król Trochanii zaczął się obawiać, że nie wystarczy miejsca, aby tam żyć, polecił więc Łukaszowi pozbyć się ukochanej lokomotywy Emmy.

Zarówno Łukasz, jak i Kuba postanawiają opuścić wyspę i udać się na poszukiwania przygód. Szybko docierają do inspirowanej Chinami krainy o nazwie Mandala. Tam trafiają na sprawę zaginionej księżniczki.

Zakulisowa historia Kuby Guzika

Ta historia zaczyna się od słów: ,,Kraj, w którym mieszkał maszynista Łukasz, był bardzo mały”. Michael Ende najzwyczajniej zasiadł i zaczął pisać, nie mając wcześniej konkretnego planu, czy zarysu bohaterów.

Stworzenie tej niesamowitej historii zajęło autorowi 10 miesięcy i w 1960 roku udało się ją wydać, a rok później ,,Kuba Guzik i maszynista Łukasz” otrzymali prestiżową Der Deutsche Jugendliteraturpreis.

Audiobook dla dzieci

,,Kuba Guzik i maszynista Łukasz” to świetnie przygotowany i wydany audiobook z elementami słuchowiska, poetycko prowadzący słuchacza przez 27 pasjonujących rozdziałów.

To opowieść odpowiednia dla dzieci powyżej 6 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://jungoffska.pl/kategoria/kuba-guzik-i-maszynista-lukasz

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *