Śledztwo Niewiarygodne historie

Dzisiaj o niezwykłej grze, gdzie mamy do czynienia z narracją, konwersacją, pewną historią, idealną dla każdego, kto lubi zagadki. Gra w sam raz dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, wywołuje emocje, na które wpływa świadek.

Śledztwo Niewiarygodne historie” jest grą karcianą, przeznaczoną dla minimum 2 osób. Wiek gracza wskazany na pudełku to 9 lat, pojedyncza partia zajmuje ok. 20 minut.

„Niewiarygodne historie Śledztwo” jest typową grą familijną, z pięknymi ilustracjami, bardzo dopracowanymi, wciągającymi w rozgrywkę. Jeśli chodzi o przewinienia nie są, to jakieś grubego formatu sprawy, a raczej zabawne, dowcipne, drobne wykroczenia, wybryki, fantastyczne historie.

Przebieg gry

 Wykłada się 4 karty w linii dla podejrzanych, miejsc, przedmiotów, osób powiązanych, motywów. Do świadka należy wybór karty sprawy – „zbrodni”, której tytuł ujawnia. W wersji bardziej zaawansowanej gracze sami dochodzą do tego o jakie przestępstwo chodzi. Następnie jest pora na pytania, na które można odpowiedzieć „tak” lub „nie”. Nie należy informować i pytać o elementy bezpośrednio powiązane z podpisem i znajdujące się na ilustracji. Po podjęciu decyzji, które karty są odpowiednie dla śledztwa oznacza się je pionkiem odpowiedniej barwy.

Bardzo lubię kryminały, rozwiązywać zagadki i nie miałam do czynienia z taką grą. Jest super, idealna, za pomocą której moją pasję mogę dzielić z rodziną.

Poziom rozgrywki zależy od zaangażowania w konwersację, ale i od samego prowadzącego rozgrywkę. Zabawa rozwija umiejętność argumentacji, rozwija wyobraźnię.

Bardzo gorąco polecam!!!!

Comments

  1. Donna

    Dla wszystkich, którzy lubią rozwiązywać zagadki i grać w takie gry, to będzie super zabawa 🙂 a na prezent to też dobry pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *