Zdrajca z Charlotten Strasse

„Zdrajca z Charlotten Strasse” jest debiutem Adama Wierszunia. Akcja toczy się w przedwojennym Wrocławiu, gdzie Bruno Lipinitz pracuje w polskim konsulacie. Prowadzi spokojne i ustabilizowane życie wraz z żoną do pewnego momentu. Pewnego dnia otrzymuje propozycję od przełożonych. Wówczas jego wszystko zmienia się bezpowrotnie.


Bruno Lipinitz to spokojny i wyważony człowiek, ukształtowany przede wszystkim przez dziadka, jednak znajdując się w sytuacjach trudnych podejmuje działania, których sam po sobie by się nie spodziewał. Wpływa to na zmianę jego postaci. Nie jest on samotną postacią tej książki, ma przyjaciela, równie poukładanego jak on, będącego wsparciem dla Bruna.

Idealne tempo akcji, wciągające, czasem przyspieszające, innym razem zwalniające. Książka posiada tło historyczna – okres międzywojenny, rok przed wybuchem II Wojny Światowej z wplecionymi ciekawostkami. Narastające napięcie, strach zostały świetnie uchwycone.

Do końca nie jest wiadomo kim jest tytułowy zdrajca. Nie wiadomo komu można ufać, a komu nie.

,,Zdrajca z Charlotten Strasse” Adama Wierszunia to świetna powieść historyczna z umiejętnie wplecionymi elementami kryminału i suspensu. Oceniam ją bardzo pozytywnie, to ciekawa literatura.

Comments

  1. Gosia Ostrowska

    Bardzo dziękuję za polecenie. Nie znam autora tym chętniej po nią sięgnę. Może to będzie dla mnie odkrycie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *