Książki wspierające naukę od HarperKids

Na rynku wydawniczym znaleźć można mnóstwo książek o walorach edukacyjnych, które prócz przystępnego przekazu ważnych informacji, zapewniają dostęp do nowinek i ciekawostek. Dziś o 3 wyjątkowych książkach od Wydawnictwa HarperKids.

„Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki”

TU

Podejrzewam, że jak większość, z nauki historii najmilej wspominam czasy starożytne: Egipt, Grecja, Rzym, to było niesamowicie interesujące.

W tej książce, na każdej stronie znajdziemy jedno hasło oraz ilustracje wiążące się ze starożytnością. Na początku, jak to zwykle bywa, jest spis treści przedstawiający wszystkie hasła. Książka zaczyna się od starożytnego Egiptu: Nil, mumie, faraonowie. Dalej są Fenicjanie, Minojczycy, Grecy oraz Rzymianie.

Hasła przedstawiono w ciekawy i przystępny sposób. To piękna publikacja, wspaniała na prezent dla każdego dziecka  w wieku szkolnym, czy osoby interesującej się starożytnością.

„Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami?”

TU

Tym razem jest to publikacja o tematyce przyrodniczej. Jak się okazuje, człowieka ze zwierzętami łączy naprawdę wiele, wszystko to można sprawdzić właśnie w tej książce.

Autor porównuje takie elementy funkcjonowania ludzi i zwierząt, jak: społeczność, uczucia, inteligencja. Okazuje się, że różnic nie ma. Na końcu publikacji znajdziemy  Słowniczek.

„Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami?” to wspaniała lektura z pięknymi ilustracjami, dla wszystkich miłośników zwierząt, ale nie tylko.

 

„Muminki. Słownik obrazkowa polsko-angielski”

TU

To niezwykły słownik, bo zawierający postacie bajkowe – Muminki, które wszyscy uwielbiają, pomysłowy, pięknie ilustrowany. Wielki słownik z mnóstwem przydatnych słów, zwrotów i zdań, które wiążą się z Muminkami. Książka spodoba się każdemu, mnie zachwyciła.

Teraz macie już kilka pomysłów na prezent dla dzieci, ale nie tylko.

Comments

  1. Zuzka

    Przyznam szczerze, że podobają mi się takie książki i chętnie kupuję takie dla swoich dzieciaków. W sumie sama też chętnie je czytam i przeglądam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *