Kraina uważności: Niedźwiedź Albert: uważność i wybaczanie oraz Wiewióreczka Leti: uważność i życzliwość wobec siebie

Kraina uważności” Wydawnictwa Poznańskiego wzbogaciła się o dwie nowe pozycje książkowe Niedźwiedź Albert: uważność i wybaczanie oraz Wiewióreczka Leti: uważność i życzliwość wobec siebie. Książki są niezwykłe, prezentując inne podejście do wielu zagadnień, wskazując pomysły na rozwiązanie problemu.

NIEDŹWIADEK ALBERT. UWAŻNOŚĆ I WYBACZANIE

Niedźwiadek Albert chciał pobujać się na szkolnej huśtawce. Niestety była zajęta, więc cierpliwie czekał na swoją kolej. Powiedział o tym przyjacielowi – lwu Staszkowi, który w tym czasie zajmował się czymś innym, jednak gdy ten usłyszał, na co czeka Albert, pobiegł szybko i zajął huśtawkę, gdy ta się zwolniła. Zaskoczony Albert prosił, by zszedł, ale lew nie ustąpił.

Niedźwiadek się zdenerwował, chciał krzyczeć i tupać, resztę dnia miał zepsutą, nie mógł skupić się na niczym, ciągle rozmyślał nad tym, jak źle zachował się Staszek. Nic nie było w stanie pocieszyć misia. Wsparcie przyniósł starszy brat, Patryk, który wyjaśnił, że warto przebaczyć Staszkowi, ponieważ „wybaczając, pomagamy przede wszystkim sobie”. Tak naprawdę, to Albert czuł się źle, te negatywne emocje męczyły jego. Zmieniając nastawienie uwolnił się od dręczących myśli, poczuł się dobrze, gotów był wybaczyć.

To bardzo mądra i wartościowa książka. Wskazuje, że warto wybaczać, tłumienie w sobie złości jest negatywne dla nas samych.

WIEWIÓRECZKA LETI. UWAŻNOŚĆ I ŻYCZLIWOŚĆ WOBEC SIEBIE

Leti od niedawna mieszka w Krainie Uważności i jeszcze nikogo tam nie zna. Boi się ośmieszenia dlatego też nie podchodzi do nikogo z bawiących się. Miejscem, w którym czuje się dobrze staje się biblioteka, gdzie znajduje książkę zmieniającą wszystko. W jej środku wiewióreczka odkrywa bardzo mądre zdania Jesteś wyjątkowa, a także Traktuj siebie jak swoją najlepszą przyjaciółkę. To sprawia, że zaczyna ona myśleć o sobie, jak o przyjaciółce. I wszystko się zmienia, zaczyna wierzyć w siebie.

Książka ukazuje jak istotna jest samoakceptacja i wyrozumiałość względem siebie.

To książki nie tylko dla dzieci, ale i odpowiednie dla starszego pokolenia. Bardzo mądre, przemyślane i dające do myślenia. Polecam je każdemu!

Kraina uważności

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *