Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach

Dopiero co obchodziliśmy Święto Niepodległości – 11 listopada. Nie jest to jedyne święto w naszym kraju, o którym warto powiedzieć, przekazać informacje młodszemu pokoleniu. Opowiadanie o historii nie jest dla mnie ani łatwe, ani pomysłowe. Szkołę skończyłam dawno temu i nie wszystko pamiętam. W moje ręce wpadła świetna książka, która mi w tym pomogła.

„Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach” to książka, która jest połączeniem opowieści o paczce przyjaciół z książką edukacyjną. Bohaterami są dzieci: Jacek, Malinowski, Jagoda i jej młodsza siostra Maśka, Wiktor oraz dziadek Wiktora. Ten ostatni nie należy do paczki, jest dorosły, ale ciągle znajduje się gdzieś w pobliżu. To człowiek będący skarbnicą wiedzy historycznej o Polsce, którą chętnie się dzieli z wnukiem i jego przyjaciółmi. Tutaj nauka o ważnych faktach przychodzi niejako sama, tak przy okazji.

Książkę skonstruowano w ten sposób, że najpierw jest opowiadanie o wspomnianej paczce przyjaciół, następnie po cztery strony odnoszące się do konkretnego święta. To nie tylko suche informacje, ale i ciekawostki z tamtych czasów.

Zaprezentowano w książce następujące święta: Święto Niepodległości, 1,2 oraz 3 Maja, 4 czerwca, czyli Dzień Wolności i Praw Obywatelskich oraz 15 sierpnia, czyli Święto Wojska Polskiego.

Połączenie historii przyjaciół z historią naszego kraju sprawiają, że wiedza niejako sama wchodzi do głowy. Na uwagę zasługują tutaj również rewelacyjne ilustracje.

Mnie samej książka spodobała się niesamowicie, a co dopiero dzieciom. Jest naprawdę genialna!

Książkę można kupić kliknij tutaj.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *