Brygada Brawurowych Kur – tom 1 – Wydawnictwo AKAPIT PRESS

Lubię dobry humor, chyba jak każdy. Nie stronię też przy tym od książek dla dzieci i młodzieży. Gdy zobaczyłam sam tytuł „Brygada Brawurowych Kur 1”  musiałam mieć tą książkę. Nie zawiodłam się. To niesamowicie zabawna pozycja, chyba dawno takiej nie czytałam.

Jest debiutem literackim Adama Skrodzkiego, bardzo udanym. Już czekam na kolejne książki tego autora.

Daniel jest dziesięcioletnim chłopcem. Podczas powrotu ze szkoły zostaje nagle otoczony przez kury, które są … uzbrojone. Jak się okazuje to właśnie Brygada Brawurowych Kur i jego wybrała do ważnej misji. Miał wybór, wracać do domu na pomidorówkę, czy wziąć udział w przygodzie życia. Jak nie trudno się domyślić, wybrał to drugie.

Generał Masa, major Szpila i reszta brygady są profesjonalistami, działającymi zgodnie z prawem, przestrzegając przepisy. Składają wnioski o uzyskanie dowodu osobistego, wynajmują dom, są chętne do pracy i potrafią świetnie się kamuflować.

Kureo sp. z o.o. ma pełne skrzydła roboty. Ta niesamowita brygada wprowadza ład i porządek w mieście, rozprawiając się ze światem przestępczym. Nie każdemu się podoba ich działalność i po pewnym czasie ktoś składa postulat o zakazanie działalności Kureo. Czy brygada przetrwa? Jakie kroki podejmą kury? Jak potoczą się ich dalsze losy? Koniecznie przeczytajcie!

Książka, jak już wspominałam, jest niesamowicie zabawna, pełna humoru. Skierowana jest do czytelników od około 10 roku życia, ale nie tylko, bo moim zdaniem nie ma tu limitów wiekowych. Czyta się ją jednym tchem. To idealna lektura na każdą porę roku. Świetna pozycja dla dzieci, które nie za bardzo lubią czytać, bo ta historia ich wciągnie, nie będą mogli się od niej oderwać.

Comments

 1. Ala

  Zaciekawiłaś mnie, myślę że ta książka to byłby fajny przerywnik między cięższymi kryminałami, które zwykle czytam. 😀

 2. kaasilka

  Sam tytuł już jest świetny. Choć mam lat już dużo, to pewnie i ja sięgnęłabym po tą książkę 🙂
  Myślę,że zabawa przy niej byłaby przednia 🙂

 3. MangoMania

  Ta kreska zawsze na mnie pozytywnie działa, uwielbiam ją w książkach i często takie pozycje kupuję najmłodszym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *