Baw się z nami! – książeczki z elementami ruchomymi od Wydawnictwa Wilga

Kartonowe książeczki z ruchomymi elementami są bardzo lubiane przez dzieci, interesują, bawią i uczą. Z propozycją nowej serii, książeczkami „Baw się z nami!”, przychodzi Wydawnictwo Wilga.

Są to cztery różne historie, które można wręcz magicznie ożywić. Wystarczy tylko pociągnąć, przesunąć lub pokręcić oznaczonymi strzałką, a bohaterowie i ich otoczenie ożywają.

Bohaterami są zwierzęta, chociażby pajączek, królik, który obchodzi urodziny, pasażerowie wesołego autobusu oraz grupa przyjaciół, którzy wyruszyli na wycieczkę łodzią. Opowieści są krótkie, dostosowane do wieku dziecka, tak by nie znudziły, a chętnie się do nich wracało.

Książeczki wydano na grubej, sztywnej tekturze o zaokrąglonych brzegach.

„Wesoły pajączek”. Pająk Staś uwielbia spędzać czas w swojej rynnie, gdzie jest ciepło i przytulnie. Pewnego dnia zaczyna jednak padać deszcz, jest mokro i pajączek nie czuje się zadowolony. Szybko jednak poprawia mu się nastrój, kiedy wschodzi słońce i może wrócić do swojego mieszkanka.

„Wesoły autobus”. Duży pomarańczowy autobus, którego kierowcą jest pies, jeździ po mieście wożąc pasażerów. Koła się kręcą, a po ulicach jeżdżą różne pojazdy.

„Wycieczka z przyjaciółmi”. Pies, królik i kot wybierają się w rejs łódką po rzece. Po drodze spotykają inne zwierzęta. Finalnie docierają w okolice podbiegunowe oraz do egzotycznej dżungli.

„Wszystkiego najlepszego!”. Są pierwsze urodziny króliczka, wszyscy od rana go rozpieszczają, obdarowują prezentami, składają mu wizyty. Jest również tort, tańce i zabawy.

Grupa Wydawniczej Foksal / Wydawnictwo Wilga. 

Comments

 1. Ala

  Świetne są takie książeczki dla dzieci! Ja zaraziłam synka miłością do czytania i teraz z księgarni nigdy nie wyjdziemy bez jakiejś książeczki dla dzieci. 🙂

 2. Koralina

  takie książeczki były u mnie hitem, były tak często używane, że aż się podarły, mam w rodzinie takiego malucha, na pewno kupię na prezent 🙂

 3. donna

  Dzieciaki lubią takie kolorowe bajeczki i są nimi bardzo zainteresowane 🙂 Tytuły tych książeczek są proste i łatwe do zapamietania dla dziecka.

 4. Gosia Ostrowska

  bardzo ładnie wydane są te sensoryczne książeczki dla najmłodszych. Podoba mi się to, że tak wiele szczegółów znajduje sięna ilustracjach.

 5. alexxia_pe

  Ale piękne te książeczki! takie przyjemne dla oka,kolorowe. Jak byłam mała to te kolory były takie przygaszone 😉 ale jak wiadomo – ważniejsza jest treść 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *