Nocne opowieści oraz Niedźwiedź w wielkim mieście

Jak wiadomo niedźwiedzie przesypiają zimę, tak też uczynił na bohater. Kiedy budzi się z zimowego sny okazuje się, że jego las opustoszał, a przyjaciele gdzieś zniknęli i to chyba już jakiś czas temu.

Na szczęście spotyka jastrzębia, który wyjaśnia mu co się stało. Otóż, lis, borsuk, kuna oraz bóbr przeprowadzili się do miasta. Do tego kroku przekonało ich prostsze życie, gdzie wszędzie można zdobyć jedzenie, bez większego wysiłku, znaleźć wygodne lokum, no i co najważniejsze, nie ma myśliwych.

,,Niedźwiedź w wielkim mieście” to opowieść, gdzie nad treścią przeważają obrazki, pełna humoru, niosąca jednak ważne przesłanie. To piękna bajka, która zachwyci każde dziecko, kończąca się happy endem.

„Nocne opowieści”  to kolejna opowieść o niedźwiadku, tym razem malutkim chłopcu i jego mamie. Nadchodzi wieczór i maluch prosi o trzy bajki na dobranoc. Wydaje się, że są to znane mu opowieści, których wysłuchuje co wieczór.

Pierwsza jest o strażniczce nocy. To niezwykle tajemnicza kobieta z pięknymi, długimi włosami, spacerująca po lesie z gongiem, dając nim znać zwierzętom, że pora na sen.

Druga historia opowiada o dziewczynce Zorze. Zgubiła się ona w lesie podczas poszukiwań pięknego prezentu dla swojej mamy.

Ostatnia opowiada o stworzeniu Nobo, który nie potrafi zasnąć. Jedyne, co sprawia mu przyjemność, to kojąca kąpiel, rozmowa z przyjacielem oraz w przedmiot, który bardzo przypomina mu bliską osobę.

Te opowieści niosą za sobą przesłanie, działają kojąco, każda z nich porusza kwestię zasypiania.

Pierwsza wyznacza rytm dnia, druga daje poczucie bezpieczeństwa, a trzecia wymienia powody dla których nasz sen powinien być spokojny i miły.

A jak zakończy się książka?

Piękne historie, mądre, przyjemne, idealne dla dzieci.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *