Nowoczesna czarodziejka – poradnik dla współczesnych kobiet sukcesu

Książka pod tytułem „Nowoczesna czarodziejka. Twój sukces” została napisana przez Ewę Kassalę.

Książka podzielona została na kilka części. Pierwsza dotyczy pojęcia czarownictwa, które w pierwszej chwili od razu kojarzy mi się z historią Harrego Pottera. Książka opowiada o byciu czarownicą teraz i kiedyś. Dowiemy się o dziejach czarownic, a raczej niewinnych kobiet oskarżanych o czary, które płonęły na stosach, przeczytamy o sposobach ich rozpoznawania i stosowanych wobec nich torturach.  To, czym się otaczano, jak się noszono mogło wskazywać na fakt bycia czarownicą. Znajdziemy tu również informację o wiccanach, czyli współczesnych czarownicach i ich konwentach oraz sabatach w przeszłości.

Część druga poświęcona została sposobom na osiągniecie sukcesu. To swoisty poradnik opisujący jak powinniśmy się ubierać, gestykulować oraz patrzeć. Dowiemy się jak pozbyć się zadań odrywających nas od rzeczy ważnych.

Trzecia część została poświęcona Opolszczyźnie. Przedstawiono sylwetki ważniejszych miast oraz krótkie informacje o znanych ludziach pochodzących z tego regionu.

 

Książka jest bardzo rozbudowana tematycznie i przekrojowo. Autorka pisze szeroko o tym jak było kiedyś i jak jest obecnie, udowadnia, że każdy może osiągnąć sukces stosując drobne zabiegi. Uzupełnieniem tekstu jest szata graficzna, twarda okładka i piękne ilustracje.

https://videograf.pl/pl/p/Nowoczesna-czarodziejka.-Twoj-sukces/2434

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *