Zabawa Wielkanocna

Witajcie w ten przedświąteczny czas. Niestety, ze względu na sytuację epidemiologiczną jesteśmy uwięzieni w domach. Rodzicom już się pewnie kończą pomysły na zabawy dla dzieci, a tu Wielkanoc i wypadałoby zorganizować coś, co pozwoli dzieciom poczuć magię świąt. W poszukiwaniach trafiłam na grę aktywizującą i to jaką!

Sprzedaż odbywa się za pomocą strony 

www.zabawawielkanocna.pl

kod rabatowy: swiattoli   🙂

Zabawa wielkanocna przewidziana została dla całej rodziny, łącząc z sobą elementy edukacyjne, trochę ruchu i kończy się niespodzianką, znalezieniem prezentu. W wielu społecznościach dzieci szukają jajek, dostają prezenty od Zajączka, to wręcz idealny sposób na urozmaicenie tych wesołych chwil.

Gra przewidziana jest na 30 – 45 minut i polega na rozwiązywaniu zagadek i towarzyszących jej zadań. Całość opracowana została z myślą o dzieciach w wieku 2 – 6 lat.

Atutem gry jest jej dostosowanie do aktualnych warunków, mianowicie w całości odbywa się w domu. Autorka wzięła pod uwagę każde warunki mieszkaniowe, oczywiście wszystko może być dostosowane do nas.

W zestawie otrzymacie Państwo wykaz potrzebnych rzeczy, takich jak np. nożyczki, klej, brudne ubrania. Dokładnie, brudne ubrania, bo dziecko połączy przyjemne z pożytecznym. Wszystko zostało opracowane w scenariuszu gry. Do wszystkiego dołączono zagadki do druku oraz zadania, a także puzzle, gra memory, kolorowankę, kalambury i zadanie edukacyjne.

Świetny pomysł na wspólną zabawę i zorganizowanie dziecku czasu, a przy tym na nadanie odświętnej atmosfery.

Jak dla mnie to grę wykorzystam nie raz i to nie tylko z okazji świąt. Scenariusz można zastosować w różnych okazjach. Moi chłopcy niedługo będą mieli urodziny więc skorzystam, by im urozmaicić i ubarwić ten dzień.

Comments

  1. Marlena H.

    Bardzo ciekawa i trafna gra. Nam akurat atrakcji nie brakuje. I mamy w zapasie mnóstwo książeczek i gier aktywizacyjnych, a także kart o tematyce wielkanocnej. Pomyślę jednak i o tym zestawie bo to zawsze ciekawe urozmaicenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *