Gold Edition Ucieczka z lochu od Alexander

Akcja #zostańwdomu dotyczy nas wszystkich, ale doskonale zdajemy sobie sprawę, że to nie jest takie proste, szczególnie jeśli dotyczy dzieci i młodzieży. Oglądanie telewizji, czy siedzenie w internecie też mogą się znudzić, a ponadto nie są rozwijające i po prostu w końcu ogłupiają. Warto więc poćwiczyć swój umysł, a dodatkowo zacieśnić więzy rodzinne. Z propozycją przychodzi „Alexander”, który w swej ofercie ma całe mnóstwo produktów edukacyjnych. Dzisiaj najnowsza gra – „Ucieczka z lochu”.

Gold Edition Ucieczka z lochu” oparta jest na kafelkach i kartach umożliwiających wydostanie się z lochów. To propozycja przeznaczona dla 2 – 4 graczy w wieku od 8 lat, ale moim zdaniem mogą w nią grać młodsze dzieci.

W opakowaniu znajdziemy 40 płytek, gdzie na jednej stronie znajdują się drzwi, po drugiej – wolne przejście, krata do przepiłowania, skarb gwarantujący dodatkowy ruch, złoty klucz otwierający wszystkie drzwi poza kłódką.

Pionki to rycerze za pomocą których poruszamy się po poszczególnych kaflach. W zależności od liczby graczy układamy odpowiednio: przy dwóch graczach układ 5×8, w trzy, cztery osoby 6×6 kafli. Karty układamy w ten sposób, aby ilustracja drzwi skierowana była w górę.

Każdy z graczy otrzymuje 4 karty. W swojej turze dobieramy jedną z nich, następnie wybraną zagrywamy, jeżeli istnieje możliwość, to możemy wykonać ruch pionkiem. Karty są kluczami, pasującymi do konkretnych drzwi, kłódka blokuje przejście, a można ją otworzyć tylko kościanym kluczem, który możemy odnaleźć na karcie. Jest także piła do przecinania prętów oraz siatka spowalniająca ruch przez kolejne cele więzienia, zatrzymując na dwie tury możliwość wykonywania ruchu pionkiem.

Poruszamy się zawsze prostopadle, czyli lewa-prawa, góra-dół. Istnieje karta ułatwiająca przejście na skos pomiędzy drzwiami i jeśli są otwarte.

 „Ucieczka z lochu” jest grą logiczną, niesamowicie przyjemną, angażującą, pobudzającą do rywalizacji. Wygrywa ten, kto jako pierwszy dotrze do ostatniej linii.

Należy pamiętać, że można sobie wzajemnie utrudniać drogę używając kłódek, zamykając drzwi kluczami, stawiając siatki pod nogami, a nawet torując pionkiem drogę.

Zabawa idealna na te trudne dni i nie tylko, bo nigdy się nie nudzi. Gorąco polecam!!!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *