„Pamiętnik Naukowy Profesora Geniusza Ciało Człowieka” to przyjemna nauka anatomii i fizjologii człowieka

Co mamy w środku i jak to wygląda? Co się dzieje z jedzeniem w naszym brzuchu? Dlaczego oddychamy? Czym różnią się chłopcy od dziewczynek? Każde dziecko ma mnóstwo pytań, na które nieustannie szuka odpowiedzi. Doskonale wiemy, iż niezaspokojenie podstawowej (dostosowanej do wieku) ciekawości dziecka daje odwrotny skutek.

Z propozycją ukazania tajników wiedzy o anatomii człowieka przychodzi do nas Wydawnictwo Jedność w książce „Pamiętnik Naukowy Profesora Geniusza Ciało Człowieka”.

To 64-stronicowa książka w twardej oprawie, wydana na dobrej jakości papierze, takim grubszym, wzbogacona w liczne ilustracje realistycznie obrazująca np. budowę serca, układ mięśniowy itd.,

Książka rozpoczyna się analizą budowy ciała i układu ruchu, następnie podąża przez krążenie krwi, oddychanie i wydalanie, zdrowie, na cyklu życia kończąc. Tutaj wszystko ma swój początek w komórce idąc poprzez skórę, kości, mięśnie, układ nerwowy, narządy zmysłów, krew, układ krążenia i jego elementy, układ oddechowy, trawienny, moczowy, odpornościowy, płciowy.

Książka jest naprawdę bardzo dobrze  rozplanowana na każdej stronie, przez co unika się monotonii, nie nudzi się. To ilustrowany pamiętnik pełen zapisków, wycinków z czasopism, rysunków i zdjęć, łączy w sobie tradycyjny sposób przekazywania wiedzy z nowoczesnymi środkami wyrazu i atrakcyjną szatą graficzną, przykuwającą uwagę młodego czytelnika i rozbudzającą jego wyobraźnię.

To naprawdę pięknie wydana, bardzo przystępnie przedstawiona, spora dawka użytecznych informacji, z której mogą korzystać już najmłodsze dzieci poznające części ciała i jego budowę, jak i starsze, które uczą się tych zagadnień w szkole.

Polecam, bo uważam, że tego typu publikacje są naprawdę warte posiadania. 


 

Comments

  1. Mama Tosiaczka

    Bardzo lubiłam tego typu literaturę, kiedy byłam dzieckiem i nastolatką. Dlatego też później na maturze wybrałam biologię. 🙂 Mam zbliżoną książkę do tej. Bardzo mi się przydała w nauce.

  2. Aleksandra Bienio

    Jako dzieciak zapewne bym chciała namówić rodziców na zakup tej książki. Uwielbiałam w ten sposób zdobywać wiedzę i zaskakiwać nauczycieli w szkole. Myślę, że teraz kolej, aby tak robili moi siostrzeńcy, dlatego pomyślę, czy im tego cuda nie sprezentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *