Bolek i Lolek w poszukiwaniu polskich skarbów

Dziś chcę Wam przedstawić książkę opowiadająca o bohaterach mojego dzieciństwa, którzy są aktualni. Chodzi o Bolka i Lolka. Przeżyją oni niesamowite przygody, prawdziwe wakacje pełne sekretów i ciekawostek.allwindows4u

Kim są Bolek i Lolek?

Bolek i Lolek to dwóch urwisów spragnionych przygód, którzy wyruszają na poszukiwanie skarbów. Po drodze spotykają Cysię – tải ff support datadziewczynkę posiadającą rozległą wiedzę. We troje więc rozpoczynają podróż.

Gdzie trafią Bolek i Lolek?

Po drodze odwiedzają Kraków, zaglądając do Smoka Wawelskiego, szukają złota w kopalni złota, zaglądają do pracowni alchemika w Złotym Stoku, szukają złotego pociągu w Wałbrzychu, a w Złotoryi nauczą się płukać złoto w strumieniu. Kolejnym kierunkiem jaki obiorą są Chwarszczany. Tam udadzą się po tajemniczy skarb Templariuszy. Na zamku w Niedzicy spotkają ducha, a w Rapie odkryją prawdziwą piramidę. Pobłądzą na Zamku Czocha, będą pisać listy w Żaganiu, oddadzą znalezione w Środzie Śląskiej monety do Muzeum Narodowego,hack ff ob34 a nawet odkryją tajemnicę studni w Srebrnej Górze. Spotkają archeologów w Biskupinie, a na sam koniec trafią do skarbca w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie. Odwiedzą także mennicę i dowiedzą się, że mogą sami przygotować skarb dla przyszłych pokoleń i ukryć go w kapsule czasu. Ten ostatni pomysł bardzo mi się spodobał i chcę namówić moje dzieci żeby również przygotowali taką kapsułę, którą otworzą np. w dniu 18 urodzin.

 

Co można powiedzieć o książce?

Bardzo wciągająca fabuła, duża dawka wiedzy, wypełniona pokaźną ilością ciekawostek zachęcą do samodzielnego odwiedzenia tych fantastycznych miejsc. Czas wakacji, więc to świetna okazja na poznanie naszego, pięknego kraju, kryjącego wiele tajemnic i zagadek.

 

Taka podróż pozwala odnaleźć wspaniałe skarby, nie zawsze tylko te, materialne. Czasem ważniejsza jest rodzina i przyjaciele.

Książka wydana jest w twardej oprawie, kolorowo wydana, większego formatu.

Comments

  1. MarcinS

    Dokładnie pamiętam Bolka i Lolka, jako jednych z moich ulubionych bohaterów ze świata dziecięcych bajek! Gdy ujrzałem tę książeczkę, to poczułem trochę nostalgię… Tęsknię za tamtymi czasami. Muszę sprawić taką bajkę swoim synom 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *