POMÓŻ MI PRZETRWAĆ Mała Asia w wielkiej puszczy oraz Złamane skrzydło Adrianka

Pomóż mi przetrwać, to bardzo wyjątkowa seria książek przyrodniczych przeznaczonych dla dzieci. Autorka Ewa Nowak pragnie przekazać małym czytelnikom wiedzę o zwierzętach, ale też to, że warto w mądry sposób nieść im pomoc.

Mała Asia w wielkiej puszczy

W tej książeczce poznajemy małą żubrzycę Asię oraz jej rodzinę. Jej mama jest największą krową i to ona przewodzi w stadzie.

Asia jest jeszcze młoda, ale musi nabrać sił zanim nadejdzie zima. Wszystkiego uczy ją mama, jak żyć, aby przetrwać. Zdarza się niestety nieszczęście. Podczas przeprawy przez rzekę Asia zostaje porwana przez nurt. Na szczęście znajdują się dobrzy ludzie, którzy jej pomagają w tym chłopiec o imieniu Marcin, a także mała owieczka, Rachela. Wszystko musi odbywać się z ogromną ostrożnością, aby żubrzątko nie przyzwyczaiło się do nich i nie przeszło ich zapachem.  Dzięki nim, Asia powoli odzyskuje siły, a gdy czuje się już lepiej, zostaje wypuszczona na polanie, gdzie pasie się jej stado.

Złamane skrzydło Adrianka

Ta książeczka opowiada o bocianiej rodzinie, a konkretnie o Adrianku, który jest najmłodszym z czterech piskląt.

Rodzice z ogromną troską opiekują się potomstwem, przynoszą im pokarm. Ich gniazdo jest najpiękniejsze w okolicy, dlatego inne bociany próbują je zająć. W wyniku jednego z takich ataków, Adrianek wypada z gniazda. Na szczęście przezorna babcia Ewy zamontowała wcześniej siatkę i pisklę spada na nią. Ewa stara się uratować pisklę tak, aby pod koniec lata mógł odlecieć z innymi bocianami do ciepłych krajów.

„Pomóż mi przetrwać” to wspaniała seria poświęcona różnym zwierzętom znajdującym się w potrzebie. Uzupełniona o ciekawostki z życia i przyzwyczajeń zwierząt. Na końcu znajduje się rozkładówka przedstawiająca ilustrację zwierzęcia, bohatera książki (budowa ciała, przyzwyczajenia, waga, rodzaj pożywienia, jakim się odżywia, cechy charakterystyczne oraz wiele innych ciekawych informacji).

Bardzo przystępny tekst, duża czcionka, piękna szata graficzna.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *