Zgadnij kto to? Seria detektywistyczna dla dzieci

Zgadnij kto to? – seria ta składa się, jak na razie, z czterech wyjątkowych książek o charakterze detektywistycznym. Dziś pokażę Wam dwa tytuły bardzo ciekawych książek dla dzieci w wieku szkolnym z serii „Zgadnij kto to?” od Wydawnictwa Harper Kids. Powstały one na podstawie popularnej gry planszowej.

Jak już wyżej wspomniałam, książki mają charakter detektywistyczny, a ich bohaterowie musza rozwiązywać zagadki. Tekst, zapisany dużą czcionką, uzupełniony jest pięknymi i kolorowymi ilustracjami. Istotne słowa, stanowiące wskazówki, zostały pogrubione.

Zgadnij kto to? Dziecko słońca to historia opowiadająca o prowadzonych pracach archeologicznych w Meksyku, podczas których zostaje odkryta tajemnicza tabliczka przepowiadająca powrót mitycznego Dziecka Słońca. Trzeba zatem rozwikłać zagadkę i znaleźć ukryty skarb Majów. Konieczna jest eliminacja podejrzanych krok po kroku przy pomocy planszy z postaciami.

„Zgadnij kto to? Tajemnicze zniknięcie”

Tym razem śledztwo prowadzone jest przez rodzeństwo, które również tu musi eliminować kolejnych podejrzanych, których zdjęcia prezentowane są na pierwszej rozkładówce. Dzieci wraz z rodzicami wybierają się na wycieczkę nad jezioro Loch Ness. Przede wszystkim chcą odwiedzić muzeum, w którym znajduje się jedyny dowód na istnienie potwora z Loch Ness. Okazuje się jednak, że odcisk Nessie, czyli potwora, zniknął. Kto odpowiada za kradzież?

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *