PRZYGODY Z NAUKĄ (AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA)

 Akademia Mądrego Dziecka to seria książek dla dzieci, która nie raz gościła na moim blogu.

Dzisiaj o podserii „Przygody z nauką”, już mamy inne książeczki o tematyce naukowej dla dzieci. Przedstawiają one w przystępny i interesujący sposób zagadnienia oraz wyjaśniają w prosty sposób zachodzące w świecie zjawiska.

Książeczki wydane są w twardej oprawie, w formie kwadratu. Znajdziemy tam 10 prostych i interesujących doświadczeń, które pomagają w przystępny sposób zrozumieć naukę. Po książkach oprowadza paczka przyjaciół.

 „Przygody z nauką. Cukier

Na znajdziemy najistotniejsze informacje dotyczące cukru np. z czego jest produkowany, jakiego jest koloru, które produkty nie zawierają cukru w swoim składzie.

Ciąg dalszy stanowią doświadczenia. Na każde z nich przewidziana jest jedna rozkładówka. Dziecko będzie mogło przygotować własną kostkę cukru, stworzyć różna rodzaje cukru pudru, przygotować klej z cukru, lizaki. Ponadto „znikną cukier” za pomocą wody, zaobserwują wspinacze wody po cukrze. Te i inne doświadczenia każdy będzie mógł wykonać dzięki prostym i zrozumiałym instrukcjom.

Przygody z nauką. Woda

Na wstępie z książki dowiemy się czym jest woda, jaki ma kolor, że ma zdolność przyjmowania kształtu naczynia, zmiany stanu z ciekłego na ciało stałe. Dziecko dowie się jak stworzyć różne mieszaniny, jak utrzymać się na powierzchni wody, a co pójdzie na dno, czy woda może zadziałać jak klej.

Książki są świetnymi wskazówkami do doświadczeń domowych, ale również urozmaica zajęcia szkolne, czy przedszkolne.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *