„Gwiezdny zegar. Cienista ćma” Wydawnictwo HarperKids

Powieść Francesci Gibbons „Gwiezdny zegar. Cienista ćma” została pięknie wydana, z cudownie kolorowo – złota okładką, która kryje w sobie niesamowitą  historię.

Imogen i Marie są siostrami. Imogen jest starsza i stanowi przykład dla Marie, która chce być taka sama jak siostra, co często rodzi między nimi konflikty. Pewnego dnia Imogen zauważa piękną, dużą ćmę.  Gdy spotyka ją ponownie, ta prowadzi ją do olbrzymiego drzewa w Ogrodzie Haberdashów. W pniu drzewa znajdują się małe drzwi, przez które Imogen dostaje się do niezwykłej krainy, trochę tak, jak w Alicji w Krainie Czarów. Oczywiście Marie śledziła siostrę i podąża jej śladem. Niestety, się zatrzaskują, siostry nie mogą wrócić. Przed nimi wielka przygoda. Wędrują lasem, trafiają do dziwnego miasta, w którym pewien chłopiec ratuje im życie. Okazuje się on księciem, a wszystko dzieje się w Twierdzy Jarosław. Nie jest jednak tak kolorowo, bo nocą w okolicy grasują groźne potwory. Na szczęście mury dobrze chronią mieszkańców. Jesteście ciekawi jakie przygody spotkają nasze bohaterki? Czy uda im się w końcu wrócić do domu? Koniecznie przeczytajcie.

To książka, którą można zaliczyć do fantastyki, ale takiej pięknej, wciągającej, porywającej i niesamowitej. Czyta się ją z ogromnym zainteresowaniem i ciekawością co będzie dalej. Wspaniała propozycja zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *