Basia i trudne sytuacje oraz przygody najlepszego przyjaciela

Serię o Basi znamy już od dawna. Nieprzerwanie nas zachwyca i interesuje. Porusza ona ważne dla dzieci tematy, stanowi przyczynek do rozmów.

Dziś o dwóch nowych tytułach od HarperKids. Jedna z nich jest idealna na obecne czasy.

„Basia i chorowanie”

W rodzinie Basi pojawiła się choroba, jakiś paskudny wirus, który po kolei atakuje domowników. Jako ostatnia rozchorowuje się Basia i niestety przechodzi to najgorzej. W końcu trafia do szpitala, gdzie czuwa nad nią wujek Grześ, brat taty, ponieważ wszyscy członkowie rodziny są nadal chorzy. Na szczęście wszystko kończy się dobrze. W trakcie czytania pojawiają się pytania, które na pewno nurtowałyby każde dziecko. Czy z choroby da się wyjść, czy ze szpitala się wraca, czy gdy jest się w szpitalu rodzina o nas zapomina? Te i wiele innych wątpliwości rodzi się w głowach dzieci, a ta książeczka pomaga przebrnąć przez te jakże trudne chwile dla każdego malucha.

 

„Basia. Opowieści Miśka Zdziśka”

Misiek Zdzisiek jest ulubiona przytulanką Basi, jest jej przyjacielem, z którym nie rozstaje się na krok. To nie jest zwykły miś, gdyż przezywa wiele przygód, o których właśnie opowiada. W książce znajdziemy cztery rozdziały, w których poznamy wiele fantastycznych historii. Każdy rozpoczyna się wesołym wierszykiem. Jakie to są przygody, co spotkało Miśka Zdziśka? Koniecznie przeczytajcie.

Seria o Basi jest niesamowicie mądrą i wspierającą każdego przedszkolaka, który mierzy się z codziennością, jej problemami, smutkami i trudnymi chwilami. Basia pokazuje, że wcale nie jest tak źle, że z każdej sytuacji jest wyjście, że strach ma wielkie oczy i wszystko skończy się dobrze. Książeczki te ukazują bardzo piękny model rodziny, gdzie wszyscy się kochają, wspierają i pomagają sobie wzajemnie.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *