,,Elwirka na śnieżnej pustyni”, ,,Porwanie jeża Eliasza” AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. POMÓŻ MI PRZETRWAĆ Ewa Nowak

Zwierzęta goszczą w naszym domu od narodzin chłopaków. Psy, koty, szynszyle i koszatniczki są im doskonale znane i traktowane jak równe sobie. Dzisiaj jedziemy do zoo i moi chłopcy nie mogą się już doczekać, gdy zobaczą inne, może nieznane i nowe zwierzęta.

Temat natury i przyrody jest często poruszany przez autorów książek i nie raz o nich pisałam. Dzisiaj o dwóch nowych wydaniach od Harper Collins.

,,Elwirka na śnieżnej pustyni”

Tym razem bohaterem książki jest pingwin o imieniu Elwirka. To niesamowicie pouczająca i edukująca książka, która przedstawia proces wysiadywania jaja, a następnie narodzin i odchowania małego pingwinka. Jest niezwykle interesujące i ciekawe dla każdego dziecka, które chce jak najwięcej wiedzieć o świecie zwierząt. Wydanie jest oprawione w sztywną oprawę z całą masą pięknych ilustracji. Na zakończenie znajdziemy ciekawostki o pingwinach cesarskich oraz słowniczek z trudniejszymi słowami.

,,Porwanie jeża Eliasza”

Niestety, często popełnianym błędem nie tylko przez dzieci, ale i dorosłych jest zabieranie zwierzątek, takich maluszków z ich naturalnego środowiska. Często myślimy, że postępujemy właściwie, sądzimy, że maluszki zostały porzucone przez rodziców. Nic bardziej mylnego. Tak też się stało z jeżem Eliaszem, którego mama nie zdążyła przenieść do nowego miejsca zamieszkania. Ta książka uzmysłowi nam dlaczego zabieranie zwierząt z miejsca ich bytowania jest niebezpieczne dla nich. Dowiemy się również wiele interesujących rzeczy o jeżach.

Książki są świetnie wydane, interesująco i zachęcająco do zgłębiania wiedzy. Mogą stanowić zaczątek do poszerzenia informacji na temat świata zwierząt. Dzieci uwielbiają takie pozycje książkowe. Moje nie są tutaj wyjątkiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *