Kubuś, najlepsze książki o Misiu, o małym rozumku

Bajki są bardzo ważnym elementem dzieciństwa. Dzięki nim dziecko poznaje świat i uczy się, co jest dobre, a co złe. Warto, aby dzieci czytały, te wartościowe i mądre książki. Postacią, bohaterem dla wielu pokoleń jest Kubuś miś i dzisiaj o nim mowa.

 

„Kubuś i Przyjaciele. Nowa Kolekcja Bajek”

(Klik)

Nowa Kolekcja Bajek to cała seria książeczek ze znanymi postaciami. Bardzo się cieszymy, że dołączyły do niej opowieści o Kubusiu. Wydanie jest naprawdę piękne, wspaniale ilustrowane z wyraźna czcionką. Wewnątrz znajdują się trzy historie. Jak to zawsze bywa w takich opowieściach króluje przyjaźń, wsparcie, współpraca i wzajemna pomoc. Tego uczy Kubuś swoich czytelników, wskazując najlepsze wzorce do naśladowania. Udowodni Prosiaczkowi, że strach ma wielkie oczy, wspólnie z przyjaciółmi pomogą Królikowi w zbiorach. Nie wszystko jednak pójdzie tak prosto i zdarzy się coś nieoczekiwanego. Co? Musicie przeczytać, aby się przekonać. Trzecia opowieść jest o Kłapołuchym, który gubi swój ogonek. Również i w tej sytuacji nie będzie on pozostawiony sam sobie.

„Kubuś i lekcje ze Stumilowego Lasu”

(Klik)

Wewnątrz książki znajduje się dziesięć historii opowiadających o przygodach mieszkańców Stumilowego Lasu. Historyjki nie są długie, ale ciekawe i z przesłaniem. Tekst uzupełniany jest zgrabnymi rymowankami, piosenkami, co uatrakcyjnia opowieści. Również i w tej książce znajdują się cudowne ilustracje, które zachęcają dziecko do samodzielnego snucia opowieści.

Książki są naprawdę godne uwagi, mądre i pięknie wydane, nie tylko zachęcają maluchy, ale i dorosłych. Z ogromną przyjemnością zatopiłam się w lekturze o poczciwym i niezwykle mądrym Kubusiu.

Comments

  1. Joanna

    Bajki o Kubusiu Puchatku zna chyba każde dziecko. Niestety większość z tv, a przecież książka może dostarczyć wiele więcej dla wyobraźni dziecka .

  2. Aneta

    Wciąż aktualne. Ja osobiście uwielbiam Kubusia Puchatka i życzę każdemu dziecku, aby poznawało jego przygody niezwykłe, choć wydawałoby się całkiem codzienne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *