Wielka Mała Niedźwiedzica – gwiazdy na niebie, opowieść dla dzieci

Kosmos, niby tak odległy, a jego część widzimy gołym okiem. Gwiazdy są piękne i również moje dzieci się nimi interesują, szczególnie jeden z synów lubi zadawać pytania na ich temat. Nie jest prosto przekazywać takie informacje, ze względu na trudność tematu, a poza tym nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. W moje ręce trafiła genialna książka opowiadająca o wędrówce po niebie Wielkiej Niedźwiedzicy i Małej Niedźwiedzicy. To historia przedstawiająca kosmiczny świat w sposób przyjazny dziecku.

Podróż niedźwiedzic rozpoczyna się od przekazania przez matkę córce pakunku, którym ma się zajmować i uważać na niego. Wędrują po niebie spotykając na swojej drodze liczne gwiazdozbiory, przyjazne i chętne do zabawy, jak i tajemnicze oraz odległe. W końcu zatrzymują się na przerwę i Wielka Niedźwiedzica zasypia. Mała Niedźwiedzica nie jest jednak zmęczona i zaciekawiona zagląda do pakunku.

Co znajduje się w pakunku? Czy fakt, że Mała Niedźwiedzica zajrzy do niego będzie miał swoje konsekwencje? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi, gdy tylko przeczytacie książkę.

Prócz przyjemnej historii dziecko ma możliwość poznania zagadnień kosmosu. Niespodzianka znajdująca się w środku to Święcąca Mapa Nieba. Po naświetleniu jej, gdy później znajdziemy się w ciemnym pomieszczeniu, można ujrzeć rozświetlone niebo. To cudowny pomysł, który bardzo spodobał się moim dzieciom. Uzupełnieniem są wspaniałe ilustracje galaktyki.

Książka jest wydana pięknie, w sztywnej oprawie i na wspaniałym papierze.

Polecam ją wszystkim bo jest nieprzeciętna.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *