„MASZA I NIEDŹWIEDŹ. MASZA NA TROPIE. SZUKAJ I ZNAJDŹ”, WYDAWNICTWO EGMONT

Przygody Maszy i Niedźwiedzia znane są chyba wszystkim dzieciom. Mieliśmy już książeczki z tymi bohaterami, dzisiaj kolejna od Wydawnictwa Egmont Masza i Niedźwiedź. Masza na tropie. Szukaj i znajdź”. To książka kartonowa, z twardą oprawą i zaokrąglonymi rogami, przetrwa więc naprawdę intensywne oglądanie, czytanie i zabawę. Strona graficzna jest świetna, identyczna z obrazami z ekranu.

Masza poszukuje łyżew i w tym celu trafia do różnych pomieszczeń i miejsc. Na poszczególnych rozkładówkach znajdziemy się w: pokoju Maszy, domu niedźwiedzia, wzgórzu wilków, ogródku, domu zająca itp. Na tych stronach prócz tekstu znajdują się zadania, dziecko ma odnaleźć na obrazach wskazane w ramkach przedmioty, pewne rzeczy, które wyeksponowano w ramkach.

Dziecko może ćwiczyć spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację, umiejętność liczenia, wzbogaci słownictwo. Moi chłopcy bardzo chętnie wyszukiwali przedmioty, nazywali je i zliczali. Byli naprawdę zadowoleni i zaangażowani.

Książkę można zabrać z sobą wszędzie. My w dobie koronawirusa siedzieliśmy na schodach przed domem i wspólnie spędzaliśmy z nią czas. Chłopcy lubią też sami sięgnąć po lekturę i wyszukiwać samodzielnie przedmioty i opowiadać o ilustracjach.

Książkę na prawdę polecam, bo łączy z sobą znane postaci z telewizji, ciekawy tekst i wesołą zabawę.

Polecamy!

Comments

  1. Kasia Kowalska

    Hihi, moje dzieci mimo „zaawansowanego” wieku, jak im się trafi czasem w TV u babci, nadal oglądają przygody Maszy i Niedźwiedzia 😉 Ale chyba książeczki im kupować nie będę – nada się na prezent dla koleżanki córeczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *