„CZYTAM SOBIE” KSIĄŻKI DO NAUKI CZYTANIA OD WYDAWNICTWA EGMONT

Seria  „Czytam sobie” od Wydawnictwa Egmont powiększyła się o kolejne książeczki do nauki samodzielnego czytania. Książeczki podzielono na różne poziomy trudności (1, 2, 3), oznaczone kolorami.

„Czytam sobie. Koty i kotki. Poziom 1”

TUTAJ

Mieszkamy z czterema kotami, więc ta książeczka wyjątkowo spodobała się moim synom. Jest to historia dwóch kotów – Bazylego i Cyryla, którzy pewnego dnia wybrali się nad staw, gdzie można znaleźć koci przysmak – ryby. Niestety, Bazylemu przytrafia się przykra niespodzianka,  podczas próby złowienia rybki wpada do wody. Na szczęście, nic złego mu się nie dzieje. Koniec końców, okazuje się, że okolice stawu zamieszkują również inne kotki, będące oznaką wiosny. Cóż to za kotki?

„Czytam sobie. Koperta z kotem. Poziom 1”

TUTAJ

Ta książeczka opowiada o Janku, który postanawia wysłać list do swoich kuzynek mieszkających we Wrocławiu. Chce wysłać dziewczynkom kartki z ich ulubionymi zwierzątkami. Chłopiec adresuje koperty i udaje się na pocztę.

„Czytam sobie. Samotny banan. Poziom 1”

TUTAJ

 

To opowieść o jedzeniu, pouczająca, jak go nie marnować, że z dojrzałych owoców można przygotować wiele zdrowych posiłków. W książeczce znajdzie się kilka porad, jak dbać o środowisko.

Poziom 1 Składam Słowa przeznaczony jest dla początkujących czytelników. Mała ilość tekstu ze sporą dawką ilustracji. Dzieci mogą ćwiczyć głoskowanie. 

„Wyprawa Kon-Tiki. Poziom 2”

TUTAJ

 

To opowieść o Thorze, naukowcu, który mimo przeciwności postanawia udowodnić światu, że lud Polinezji dotarł nie z Azji, ale z Ameryki. Wyrusza w taką samą podróż, na takiej samej tratwie z kilkoma innymi członkami załogi. Czy uda mu się dowieść swoją rację?

Poziom 2 Składam zdania przeznaczony jest dla potrafiących już trochę czytać. Większa ilość tekstu z kolorowymi ilustracjami.

„Czytam sobie. Bitwa Warszawska 1920 roku, czyli Cud nad Wisłą. Poziom 3”

TUTAJ

Pewnego dnia Zosia Pietraszko podczas powrotu ze szkoły, będąc na Krakowskim Przedmieściu, spotyka jeźdźca na koniu, którym okazuje się marszałek Józef Piłsudski. O swoim niezwykłym spotkaniu opowiada w domu starszemu bratu, Antkowi. Był rok 1919, wybucha wojna z Bolszewikami. Chłopiec chce walczyć za ojczyznę i zaciąga się do wojska. Dziewczynka również pragnie być żołnierką. W lipcu 1920 roku zostaje ogłoszona druga mobilizację, a marszałek Piłsudski przygotował najlepszą strategię walki. Również i Zosia w końcu zgłasza się do wojska. To poruszająca opowieść o dwójce niezwykle rodzeństwa z  historią w tle.

Poziom 3 Połykam strony posiada sporo tekstu. Ilustracje są czarno – białe. Znajdują się wyrazy wyjaśnione na końcu Słowniku. 

 

„Czytam sobie” to świetna seria do nauki samodzielnego czytania. Na końcu każdej części znajdują się naklejki, zadania dla mistrzów czytania, będące sprawdzianem z tego, co dziecko zapamiętało z tekstu oraz Dyplom sukcesu.

Comments

  1. Marlena H.

    Mamy cztery z prezentowanych tytułów. Mam też inne książeczki z tej serii, z ktorymi moi chłopcy będą w przyszłości ćwiczyć umiejętność czytania.

  2. Ala

    Super, że powstają takie książeczki! U nas nauka czytania jeszcze przed nami, synek ma dopiero 3 latka, może za jakiś czas je zakupie. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *