„BIURO PODRÓŻY NOSOROŻKI PAPTI. PRZYGODY W DŻUNGLI ŁUBU-DUBU” WYD. WILGA

„Biuro Nosorożki Papti. Przygody w dżungli Łubu-dubu” jest pierwszym tomem najnowszej serii wydawniczej książek dla dzieci autorstwa Marcina Mortka.

Bohaterką książki jest tytułowa nosorożka Papti, prowadząca w dżungli Łubu-dubu biuro podróży. Nie robi tego sama, a we współpracy z przyjaciółmi – papugą Gagadułą oraz leniwcem Śpiochem.

Główna bohaterka ma zmartwienie, gdyż biuro świeci pustkami. Żaden z mieszkańców dżungli nie chce z niej wyjeżdżać, nie myśli o wakacjach. Nosorożka jednak nie poddaje się i pewnego dnia pojawiają się pierwsi klienci, są to: krokodyl Tapleusz, słoń Kruszynek, lew Rykitiki, zebry pan Przytupek i jego synek, Paseczek, trzy niedźwiedzie, flamingi z teatru tańca Flakonik, żyrafa Żyrafał oraz kilku innych ciekawych bohaterów. Jak myślicie, spędzą wspaniałe wakacje? A może Papti też gdzieś pojedzie?

Książka jest po prostu przemiła i przesympatyczna, ciepła i sprawiająca przyjemność czytania. To lektura odpowiednia dla dzieci rozpoczynających naukę czytania, gdyż odznacza się dużą czcionką. Wszystko uzupełnione jest pięknymi ilustracjami.

Książeczkę znajdziecie TUTAJ.

Comments

  1. Pat

    Zawsze jak czytam recenzję tak cudownych książek to chciałam bym mieć okazji alby je komuś kupić, piękne ilustracje i wydaje się bardzo ciekawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *