Basia – nowe przygody od Wydawnictwa Egmont

Przygody Basi są nam już znane. To kilkuletnia dziewczynka uczęszczająca do przedszkola. Ma dwóch braci: starszego, Janka i młodszego, Franka i kochających rodziców oraz dziadków. Wszyscy wspólnie doświadczają nieustannie przygód, przeżywają emocje. Po prostu doświadczają normalnych, codziennych sytuacji, z którymi spotyka się dziecko.

„Basia, Franek i samochody”

(klik)

To książeczka typu kartonowego z zaokrąglonymi rogami. W tej części dziewczynka pokazuje młodszemu bratu otaczający świat. Bawi się z nim różnymi pojazdami, takimi jak wóz strażacki, karetka pogotowia, śmieciarka czy radiowóz. No i moje dzieci oszalały na punkcie tych autek, bo uwielbiają służby każdej maści.

Historia napisana jest bardzo przystępnym i dostosowanym do wieku dziecka językiem. Całość uzupełniona jest pięknymi ilustracjami.

„Basia i piknik”

(klik)

To seria pojedynczych historii napisanych dużą, wyraźną czcionką, dlatego książeczka będzie idealna dla dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem. Przedszkole dziewczynki organizuje rodzinny piknik na przywitanie wiosny, umiejscowiony na leśnej polanie. Każdy ma przynieść ze sobą coś pysznego. Tata Basi przygotowuje całą stertę naleśników. Dziewczynka ma zamiar świetnie się bawić. Czy rzeczywiście tak będzie?

Opowieść, którą czyta się jednym tchem, zwracająca uwagę na wartość więzi rodzinnych oraz dziecięce przyjaźnie. Bardzo ładnie ilustrowana.

„Basia. Wielka Księga przedszkolaka”

(klik)

Ta część jest wprost idealna dla przedszkolaków, więc i dla moich dzieci, które są dumne z bycia przedszkolakiem. Basia idzie do przedszkola, targają nią obawy, ma wątpliwości. Bywa smutna, ale i zdobywa nowe doświadczenia, uczy się nowych rzeczy.  Książka ma za zadanie oswoić dziecko z przedszkolem, przygotować je do nowej rzeczywistości.

Książka została podzielona na cztery części, zgodnie z porami roku. Zaczyna się od jesieni, tak jak rok przedszkolny. Znajdziemy tam krótkie opowiadania z przedszkolnych przygód Basi i innych dzieci.

W książce znajdziemy pomysły na każda porę roku.

Opowiadania uczą czegoś nowego, wartościowego, wyjaśniają zawiłości bycia przedszkolakiem. Wszystko napisane w sposób dostępny i zrozumiały dla dziecka.

wydarzyło się w przedszkolu.

Książeczki o „Basi” są mądre i interesujące, zainteresują zarówno dziewczynki, jak i chłopców.

Comments

  1. Oderwistka

    Bardzo lubimy serie o Basi 😊 za prosty ale nie infantylny język, szatę graficzną, problemy które porusza. Moja ulubiona to jak mama wróciła do pracy i rodzina dzieliła między siebie jej obowiązki. Basia jest super!

  2. Marysia K

    Fajnie że są i kartonowe książeczki, można się więc poznać z Basią bardzo szybko. Gdy moje dziewczyny chodziły do przedszkola to wypożyczałyśmy książki z tej serii z biblioteki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *