Ludzkie ciało. Co się wyprawia tam w środku? – każdy lubi wiedzieć

Dzieci mają głód wiedzy, chcą poznać odpowiedzi na nurtujące je pytania. Uzyskiwane odpowiedzi zaspokajają ciekawość, ale i pozwalają  odkrywać własne pasje, mające wpływ na przyszłe życie.  My rodzice czasami nie mamy tak szerokiego zakresu wiedzy i  trzeba się czasem posiłkować pozycjami mądrymi, wartościowymi, a zarazem przystępnymi i zrozumiałymi. Tematyka ludzkiego ciała mnie bardzo interesuje i od dziecka była w kręgu moich zainteresowań. Lubiłam książki o tej tematyce, jednak kiedyś nie było zbyt bogatej oferty czytelniczej.

„Ludzkie ciało. Co się wyprawia tam w środku?”. To niesamowita i fantastyczna podróż do wnętrza ludzkiego ciała, podczas której obserwujemy działania mające utrzymać prawidłowe funkcjonowanie i pracę organizmu, żeby był zdrowy i w pełni sił.

Na 80 stronach znajdziemy 32 rozdziały ukazujące tajniki działania ludzkiego ciała, pozwoli zrozumieć jego budowę i zachodzące w nim procesy. Znajdziemy tam rozkładówki w pełni ukazujące całe układy.

Jak działa komórka? Na czym polega oddychanie? Co sprawia, że krew jest czerwona? Dzięki czemu narządy zachowują określone ułożenie? Jak to się dzieje, że potrafimy myśleć, widzimy, odczuwamy smak i zapach? Jakie są różnice między chłopcami i dziewczynkami? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi możemy znaleźć właśnie w tej książce. Dowiemy się wiele ciekawostek, poznamy prawdziwe newsy.

Wydanie książki jest piękne, kolorowe, solidne. Po prostu zachwycające! Mnóstwo wiedzy przekazanej w sposób przypominający kreskówkę.

Książka skierowana jest przede wszystkim do młodszych odbiorców z odpowiednio dostosowanym językiem. To wszystko sprawia, że całość jest zrozumiała dla młodego czytelnika.

Gorąco polecam, bo to wartościowa i mądra książka.

 

Tutaj kupisz 

Comments

 1. Ladylemon

  Bardzo wartościowa pozycja, każde dziecko powinno mieć szansę dowiadywać się takich rzeczy w przystępny i ciekawy sposób! Na wielki plus ilustracje – pobudzają wyobraźnię i zapadają w pamięć.

 2. Marlena Hryciuk

  Świetna książka. Zawsze interesowałam się biologią i anatomia człowieka. 😁 W domu rodzinnym mam nawet album, z którym uczyłam się na lekcje biologii. Twoje wersja podoba mi się jeszcze bardziej.

 3. Bogusia

  Teraz dla dzieci są świetne książki, z których można się bardzo dużo dowiedzieć. Zresztą nie tylko dzieci, bo i dorośli mogą się dokształcić

 4. Inga B.

  Pamiętam, że jako dziecko miałam podobną książkę i 10 tomów encyklopedii dla dzieci z obrazkami i krótkimi opisami z różnych działów wiedzy. To najbardziej zajechane pozycje przeze mnie i brata, dzieciaki faktycznie uwielbiają takie rzeczy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *