Ja, Kosmo

Jestem posiadaczką całej watahy psów,  z których każdy jest inny, ale kochają nas wszystkie jednakowo. Ja, Kosmo to ciepła książka opowiadająca o miłości psa, jego oddaniu, przyjaźni i wsparciu w trudnych chwilach, psie, który chce jak najlepiej dla rodziny i jest gotów zrobić wszystko. Rodzina przechodzi problemy, rodzice ciągle się kłócą, a w powietrzu wisi złowrogie słowo „rozwód”.

Kosmo jest 13 letnim golden retriever. Od 10 lat mieszka z Maxem i Emmaline i ich rodzicami. Psiak opowiada z własnego punktu widzenia o tym, co dzieje się z nim i jego rodziną. Najważniejszą postacią jest Maks, gdyż Kosmo i Maks nie potrafią żyć bez wspólnej przyjaźni.

Obaj zdają sobie sprawę, że w ich rodzinie dzieje się coś złego. Kosmo, nie potrafi dokładnie zdefiniować tego wszystkiego, widzi kłócących się rodziców, smutne dzieci i stara się zrobić wszystko, co w jego psiej mocy, żeby pocieszyć Maksa i uratować sytuację. Ta pomoc często jest nieporadna, kłopotliwa, ale psie serce czuje, że musi działać.

Maks obawia się, że po rozwodzie rodziców, on i jego psi przyjaciel zostaną rozdzieleni. Spędza mu to sen z powiek i szuka rozwiązania sytuacji, tak jak to robią dzieci, z którymi dorośli nie rozmawiają o tym, co się między nimi dzieje. Smutne to bardzo, ale niestety często prawdziwe, bo przyczynia się to, do tego, że dziecko wyobraża sobie to, co najgorsze. Rozwód to temat, z którym rodzina się mierzy, każdy po swojemu.

„Ja Kosmo” to wspaniała historia o miłości ludzi do zwierząt i odwrotnie, poruszająca zarazem naprawdę trudny temat jakim jest rozwód, kłótnie bliskich. Ukazana jest determinacja Maxa i Kosmo, którzy za wszelką cenę chcą wygrać zawody i pokazać rodzicom, że są nierozłączni. Książkę czyta się wspaniale. Historia jest ciekawa, czasem smutna, ale i zabawna. Jak się  skończy? Musicie koniecznie przeczytać sami J.

Comments

 1. Marlena H.

  Wczoraj skończyłam czytać tę książkę i wiesz co? Jestem pod ogromnym wrażeniem tej historii. Byłam bardzo poruszona, ale szczęśliwa, że miałam okazję poznać ten wyjątkowy tytuł.

  1. Post
   Author
 2. czerwonafilizanka

  Kurcze, to niesamowite ile my ludzie, niby lepszy gatunek możemy sie uczyć od zwierząt, psów szczególnie ich miłość i przywiązanie wzrusza… taka ciepła lektura to miód na skołatane serce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *