„Hilda i Wielka Parada” super przyjemny czas naczytaniu

„Hilda i Wielka Parada” to drugi tom przygód niebieskowłosej dziewczynki, Hildy. Serię książek oparto  na popularnym serialu emitowanym przez Netflix, który od niedawna wreszcie mam 😀. Jednak nie miałam możliwości go obejrzeć, a po przeczytaniu książki wiem, że muszę.

O pierwszym tomie pisałam tutaj. Hilda wraz z mamą i przyjaciółmi: lisojeleniem, Rożkiem oraz maciupeńkim elfikiem, Alfurem, przeprowadzają się z pustkowia do wielkiego miasta, Trolbergu. Nasza bohaterka nie jest z tego powodu zadowolona, czuje się tu wyobcowana. Zaczyna naukę w szkole i pragnie mieć przyjaciół.

Pewnego dnia zostaje ogłoszony konkurs pt. „Cuda Trolbergu” z okazji zbliżającej się wielkiej Parady w mieście. Każdy uczestnik ma zaprezentować coś, co wiąże się z miastem i określa jego wyjątkowość. Dokonany zostaje podział dzieci na zespoły. Hilda jest w grupie razem z Fridą i Davidem, z którymi stopniowo się zaprzyjaźnia. Drużyna ta przeżyje mnóstwo fantastycznych, ale i niebezpiecznych przygód.

Dzieci wyruszają w poszukiwaniu ciekawych atrakcji. Nikt się nie spodziewa, jaka przygoda ich czeka. Spotkają trolle, dzikie elfy, smoczego robaka, a także niezwykłego kruka, który mówi ludzkim głosem.  Hilda przekona się, czym jest prawdziwa przyjaźń, wsparcie i bezinteresowna pomoc. Odkryje, że pierwsze wrażenie bywa niekiedy mylące.

Czy wykonają prezentację bezproblemowo? Czy wszystko im się uda?

„Hilda i Wielka Parada” utrzymana jest w wyjątkowym klimacie. Świat realny przeplata się ze światem fantastycznym.  Książkę czyta się jednym tchem, najchętniej całość od razu, wartka akcja i lekki styl.

 

Comments

  1. Marlena H.

    Mamy tę część przygód Hildy, czytałam też pierwszy tom. Wspaniała, pelna przygód opowieść. Juz nie mogę doczekać się kolejnych tomów.

    1. Post
      Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *