O CHŁOPCU KTÓRY, KTÓRY ZNIKNĄŁ ŚWIAT

Już 23 marca premierę ma książka „O chłopcu, który zniknął świat”. Książka jest skierowana głównie do młodszych czytelników, ale może ją przeczytać każdy.

To historia o chłopcu, który jest dobrym dzieckiem, boryka się jednak z problemem, a konkretnie z utrzymaniem emocji na wodzy. Bardzo łatwo go zdenerwować, ma napady gniewu, nie daje się go wówczas uspokoić. Taka sytuacja zdarza się podczas urodzin kolegi. Animatorką na tej uroczystości jest astronautka, która wręcza naszemu bohaterowi czarny balonik. Harrison przyjmuje prezent, nie wie jednak o nim wszystkiego. To nie jest zwykły balonik, a czarna dziur, w której można pozbyć się wszystkiego. Na początku wydaje się, że to wspaniały upominek. Chłopiec pozbywa się w czarnej dziurze wszystkiego, co mu przeszkadza, jednak z czasem zaczyna ona pochłaniać również to, na czym chłopcu zależy. Mimo trudnej sytuacji w jakiej  się znalazł potrafi wziąć sprawę w swoje ręce.

Styl, w którym napisano książkę jest bardzo lekki i przyjemny, pozwalając czytelnikowi wczuć się w problemy dziecka. Znajdziemy tutaj również sporo żartów, bo przecież autor książki był komikiem, więc wie jak wywołać uśmiech na twarzy.

Książka „O chłopcu który, który zniknął świat” jest bardzo wartościowa pozycją, która prócz umilenia czasu, niesie ze sobą wskazówki jak radzić sobie z emocjami i nie krzywdzić innych naszym zachowaniem.

Polecam książkę wszystkim młodym czytelnikom, jak i nam, rodzicom, którzy czasami zapominamy, jak poważne i istotne problemy może mieć dziecko.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *