Czerwony kłopot

Wystąpienia publiczne często wiążą się ze stresem. Też tak miałam, gdy byłam w wieku przedszkolnym, czy szkolnym. Wstydziłam się i bałam ogromnie. Przeszkadzało mi to, więc z biegiem czasu i dzięki licznym ćwiczeniom przełamałam tremę i sama teraz prowadzę szkolenia. Jeśli chodzi o moje dzieci to są wstydziochami, szczególnie jeden z synów, a chciałabym im oszczędzić tego leku, który ja przezywałam, bo wystąpienia publiczne będą im towarzyszyły rzez całe życie, już w przedszkolu są przecież przedstawienia.

Jak to u mnie bywa, znalazłam na tą okoliczność książkę, która pomaga zrozumieć i okiełznać ten strach. Ostatnio w moje ręce trafiła wyjątkowa publikacja od Wydawnictwa Wilga pt. „Czerwony Kłopot”.

 Czerwony Kłopot

 (Klik)

To historia o chłopcu, który ma właśnie problem z tremą, jest zawstydzony, gdy inni na niego patrzą. Nazywa to Czerwonym, towarzyszący mu, gdy Krzyś się wstydzi czy denerwuje. Tym emocjom towarzyszy zaczerwienienie policzków. Czy da się pokonać ten problem?

„Czerwony Kłopot” to książka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym, która może okazać się bardzo przydatna podczas przygotowywań do takich wystąpień, np. przed rodzicami. Ta pozycja pomaga oswoić lęk przed wystąpieniami publicznymi, poradzić sobie z nim.

Samego tekstu nie jest wiele, ponadto napisano go duża czcionką. Wszystko to umieszczono na tle kolorowych ilustracji. Treść jest dostosowana do dziecięcego odbiorcy, zrozumiana przez niego. Z samym bohaterem nasze pociechy mogą łatwo się utożsamiać.

Na końcu zamieszczono pustą ramkę, w której dziecko może namalować swój kłopot.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *