Przygody Misia Paddingtona i Cleo&Cuquin

Przygody Misia Paddingtona

Misia Paddingtona poznałam dopiero jako osoba dorosła, ale moje dzieci znają go doskonale z bajek telewizyjnych. W książce znajdziemy cztery wesołe opowiadania z przygodami tego dobrodusznego, szczerego i pociesznego misia, uwielbiającego kanapki z marmoladą. Paddington jest członkiem rodziny Brownów, bardzo chce mieć obowiązki domowe, których do tej pory nie miał. Bardzo zasmuciła go informacja, że wszyscy oprócz niego mają właśnie takie obowiązki. Poczuł, że nie należy do rodziny. Wspólnie rodzina ustaliła, że będzie miał jeden obowiązek – przygotowywanie marmolady. Jak to zwykle bywa z Paddingtonem doszło do zamieszania i miś pomylił kartki i zajął się obowiązkami pana domu. Rozebrał i wykąpał rower, wypastował podłogę tak, że można było na niej jeździć, jak po lodzie, a na zakończenie wytapetował ścianę, a konkretnie się do niej przykleił. Tą bajkę doskonale znamy z telewizji. W kolejnych opowiadaniach miś będzie obchodził Walentynki, Halloween, oraz po raz pierwszy zobaczy śnieg i będzie gonił za czapką od cioci Lucy. Niby proste i wesołe historyjki, ale opowiadają o miłości, przyjaźni,  serdeczności i chęci przynależenia do rodziny.

Cleo&Cuquin

Cleo&Cuquin to opowieść o szóstce rodzeństwa oraz króliku Duchu i psie Pomidorze. Mieszkają w domku ze zjeżdżalniami, a w ogrodzie ukryta jest tajna baza w domku na drzewie. Ogród jest idealnym miejscem na przygodę i zabawę w biwak. Pierwsze opowiadanie to wyprawa po przygodę do ogrodu, podczas której łapią ducha, który porusza krzakami pomidorów. Okazuje się, że to króliczek, który staje się członkiem ich rodzinki i dostaje imię oczywiście – Duch. W kolejnych opowiadaniach najmłodszy braciszek rozchorowuje się na ospę wietrzną, zarażając nią rodzeństwo, które nie może iść na balet. To jednak nie psuje zabawy, gdyż dzieci same organizują przedstawienie. W kolejnym opowiadaniu wcielają się w detektywów, bawią się w superbohaterów, oraz szukają sposobu jak pozbyć się czkawki u Cuquina i co wspólnego ma z tym potwór, tego dowiecie się z książki. To książka o dzieciństwie, jego urokach, roli wyobraźni.

 

Harper Kids z serii Cleo&Cuquin wydało również wyszukiwankę, którą moje dzieci uwielbiają. Wspaniałe ilustracje, uzupełnione tekstem, wraz ze wskazanymi do odnalezienia elementami. Wyrabiają spostrzegawczość, bawią i uczą cierpliwości. Inną książeczką jest kolorowanka, piękne, duże obrazki do wypełnienia kolorami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *