Pierwsza gra. Przyjaciele Wydawnictwo EGMONT

Najnowsza gra z serii „Pierwsza gra” od Wydawnictwa Egmont to Przyjaciele jest naprawdę świetną propozycją dla dzieci.

W pudełku znajduje się 27 żetonów w trzech kolorach. Na każdym z żetonów umieszczono obrazki z wizerunkami różnych zwierząt. Przed rozpoczęciem rozgrywki gracze układają żetony w okrąg. Na środku kładą kostkę, to ona wskaże, który żeton wylosowaliśmy. Na każdym boku kostki umieszczono strzałkę, wskazującą kierunek, w którym należy przesuwać palec, żeby wziąć z okręgu odpowiedni żeton. Każdy z uczestników, po kolei rzuca kostką. Kolejna runda, to powtórka czynności, gdzie zbiera się żetony. Gra polega na gromadzeniu zestawów takich samych zwierzątek na żetonach w różnych kolorach. W zależności od liczby graczy biorących udział w grze, różna jest liczba zestawów, które należy zgromadzić żeby wygrać.

Opisany powyżej jest najprostszym wariantem, dla najmłodszych, bo już nawet dwuletnich dzieci. W instrukcji znajdziemy wersję rozszerzoną i dla starszych graczy.

Gra ma za zadanie naukę rozpoznawania kolorów, uczy liczenia oraz nazw zwierząt.

W grę mogą grać już dwie osoby, co u nas jest świetnym rozwiązaniem, gdyż moi chłopcy grają z sobą wzajemnie. Rozgrywka się nie nudzi, gdyż przebiega szybko i dynamicznie.

Niedługo Dzień Dziecka, więc może warto pomyśleć o czymś takim, co będzie bawiło, uczyło i rozwijało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *