„Sweetfeak” (Wydawnictwo YA!)

Sweetfreak, to książka inna niż wszystkie, o których do tej pory pisałam. Przewidziana jest dla nastolatków, bo bohaterowie i ich problemy dotyczą właśnie tej grupy wiekowej. To niełatwa książka, bo i porusza istotny problem, ale jest ważna i mądra, którą czyta się naprawdę z ogromnym zainteresowaniem.

To opowieść o dwóch nastolatkach Ameli oraz Carey, które są najlepszymi przyjaciółkami. Wspierają się zawsze, gotowe są poświęcić dla siebie wiele, nawet łamać zasady. Nadchodzi jednak dzień, gdy ich przyjaźń legnie w gruzach. Odpowiedzialnym za to stanie się tytułowy Sweefreak. To tajemniczy nadawca wiadomości, które przychodzą do Amelii. Są to prawdziwe groźby, które tak przerażają dziewczynkę, że wreszcie mówi ona o tym dorosłym. Oni poważnie podchodzą do prawdy i powoli trafiają do Carey, która zostaje oskarżona o wysyłanie pogróżek. Nikt nie wierzy w jej niewinność, oprócz starszej siostry Poppy, która ją broni i jest gotowa wysłuchać. Carey postanawia sama dotrzeć do osoby, za którą ponosi konsekwencje. Zaczyna podejrzewać wszystkich, ale nikt jej nie wierzy, przez co wpada w coraz większe kłopoty. Jak to się zakończy? Kto okaże się nadawcą tych wiadomości? Trzeba koniecznie przeczytać.

Czytając książkę czujemy emocje jakie targają bohaterkę, trochę się z nią utożsamiamy i czujemy jest bezsilność. A może jednak ona nas oszukuje i to Carey jest sprawcą całego zamieszania? Podczas czytania różne myśli chodzą po głowie. To pełna emocji lektura, mobilizująca do przemyśleń. Warto, aby młody człowiek ją przeczytał, bo kto wie, może on, może ktoś z jego otoczenia znajdzie się w takiej sytuacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *