Zemsta ze skutkiem śmiertelnym

Lubię kryminały, książki detektywistyczne, a szalone kobiety, które próbują rozwikłać zagadkę, darzę ogromnym zainteresowaniem. Po takie pozycje bardzo lubię sięgać. Widząc okładkę i czytając opis zapragnęłam poznać bohaterkę książki „Zemsta ze skutkiem śmiertelnym” Katarzyny Gacek od Wydawnictwa Oficynka. To kolejny tom przygód zwariowanej weterynarz Magdy. Kobieta niedawno wyrwała się z toksycznego związku, rozwiodła z mężem i próbuje stworzyć sobie życie na nowo. Po zawodzie życiowym, gdy okazało się, że mąż ma kochankę, pozostała sama z dwójką dzieci – kilkuletnią córką i nastoletnim synem. Musi się nauczyć samodecydować i organizować codzienne sprawy. Nie jest jej łatwo, na domiar wszystkiego staje się świadkiem śmierci kobiety, a sama ledwo uchodzi z życiem.  Okazuje się, że to nie jedyna taka straszna sytuacja, która ma miejsce w podwarszawskim miasteczku. Zostaje porwany syn jej znajomych, są to ludzie zamożni, ale czy chodzi o okup? Czy obie sprawy wiążą się z sobą? Magda postanawia rozwiązać zagadkę z narażeniem własnego życia.

To książka napisana w moim ulubionym, lekkim stylu, ciekawy kryminał z mnóstwem zwrotów akcji, przepełniona humorem, to taka trochę komedia kryminalna. Od razu pojawiło mi się skojarzenie z książkami mojej ulubionej pisarki – Joanny Chmielewskiej.

Książka pozbawiona brutalności i potoków krwi, jednak zagadkowa, lekko niepokojąca i wcale nie taka oczywista, zakończenie dla wielu może okazać się zaskakujące.

To niesamowita gratka dla fanów zagadek kryminalnych, pozwalająca spędzić bardzo przyjemne chwilę. Bardzo chętnie przeczytam część pierwszą przygód zwariowanej pani weterynarz.

TUTAJ KUPISZ

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *