Zaproszenie na śmierć

Cała historia ma swój początek w chwili, gdy dwie strażniczki leśne spisują uczestników imprezy urodzinowej profesora Witkowskiego. Niedługo później w mieszkaniu mężczyzny zostaje znaleziona zamordowana gosposia pracująca u niego. Nie jest to jedyna ofiara, gdyż zaczynają umierać kolejne osoby i to nie z przyczyn naturalnych.  Rozpoczyna się śledztwo, w które angażuje się były policjant, aktualnie redaktor.

To niezwykle wciągająca historia z bardzo misternie zbudowaną siecią powiązań między poszczególnymi postaciami, tutaj nic nie dzieje się bez przyczyny. To nie są przypadkowe morderstwa, wszystko daje się wytłumaczyć.

Większość akcji toczy się na zachodzie Polski w okolicach Zielonej Góry, umiejscowiona również w przygranicznym części Niemiec, szczególnie w Guben .

Mimo że w książce mamy do czynienia ze śmiercią, nie jest ona brutalna, ani krwawa. Potrafi jednak zaskoczyć zwrotami akcji, zaskakującymi sytuacjami, jest wciągająca. Jest to spokojna powieść z dobrze przemyślaną intrygą kryminalną oraz zaskakującym zakończeniem, na bardzo dobrym poziomie literackim.

Uwielbiam taką literaturę, emocje, napięcie, analiza. Koniecznie przeczytajcie.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *