AKADEMIA EKO WIEDZY – zeszyty przyrodnicze dla dzieci od HarperCollins Polska

Przyroda, nasze środowisko naturalne są bardzo ważne i trzeba o nie dbać. Dzieci winny uczyć się właściwego postępowania od najmłodszych lat. Moi chłopcy chodzą do przedszkola o profilu ekologicznym, czego wpływ daje się zauważyć. Starają się działać zgodnie z zasadami ekologii i szacunkiem do przyrody.


Wydawnictwo Harper Collins Polska wydało świetną serię Akademia Eko wiedzy. W tym momencie pojawiły się 4 zeszyty:

-„Nasza przyroda. Środowisko i jego ochrona”
– „Niezwykła woda. Rola wody w przyrodzie”
– „Wielkie porządki. Recykling i sprzątanie świata”
– „Dobra energia. Źródło energii w przyrodzie”

Bohaterami serii jest rodzeństwo – Ida i Filip, a także ich kotka, Szarusia oraz pies, Pimpek. Sami mamy kotka Szarusia :). Dzięki nim dzieci poznają wiele cennych informacji dotyczących naszego środowiska oraz przeżyją wiele niesamowitych przygód.

„Nasza przyroda. Środowisko i jego ochrona” 

(Klik)

W tej części można dowiedzieć się m.in. czym jest ekosystem i symbioza, Dlaczego drzewa spełniają w naszym życiu tak istotną rolę, jakie są rodzaje drzew, jakie ptaki zimują u nas w kraju i jak należy je dokarmiać oraz wiele innych interesujących informacji.

„Niezwykła woda. Rola wody w przyrodzie” 

(Klik)

Z tej części czytelnik  dowie  się jaką powierzchnię naszej planety zajmuje woda. Dziecko pozna możliwe stany skupienia wody, dowie się czym jest obieg wody w przyrodzie, pozna zwierzęta żyjące w głębinach, zasady oczyszczania ścieków i wiele innych.

„Wielkie porządki. Recykling i sprzątanie świata”

 (Klik)

Dziecko dowie się co, to jest recykling, pozna zasady segregacji śmieci, jak długo rozkładają się śmieci, jak powstaje papier i wiele innych ciekawostek. Ta część wyjątkowo przypadła do gustu moim chłopakom. Żywo interesują się tą tematyką i zwracają uwagę na niewłaściwe zachowani ludzi w tej kwestii.

 

„Dobra energia. Źródła energii w przyrodzie”

 (Klik)

Energia słoneczna jest dla naszej planety bardzo ważna. Dzieci będą mogły dowiedzieć się m.in. czym są kolektory słoneczne. My akurat takie mamy, więc książka była świetnym sposobem na wyjaśnienie dzieciom sposobu ich działania. Poznają sposób pozyskiwania energii z wiatru, dowiedzą się jak oszczędzać energię i inne.

Po wykonaniu zadań można zagrać z dziećmi w planszową grę „Wędrówka z energią”. Na końcu książeczki można zrobić podsumowanie, kończące się wręczeniem dyplomu dziecku.

Książki są świetnie dopracowane, opowieści o bohaterach przeplatają się z informacjami o wartościach edukacyjnych. Ilustracje uzupełniane są realnymi zdjęciami.

Każdy zeszyt to wartościowe treści, które mogą być wykorzystane w życiu codziennym, jak i w szkole. To spora dawka ciekawostek.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *